PDA

View Full Version : Κυνηγοί και σκυλιά

12-03-2007, 13:01
Λοιπόν...επειδή ξέρω ότι θα φάω πολύ κράξιμο τώρα,αλλά στα @ρχίδι@ μου κιόλας....σας λέω ότι είμαι κυνηγός.Αλλά επειδή οι "φιλόζωοι" είναι κολλημένοι με τους κυνηγούς και νομίζουν ότι όλοι οι κυνηγοί είναι ίδιοι και αντι-φιλόζωοι,για αυτό δε σας είπα τίποτα. Για μένα φιλόζωος και κυνηγός δεν είναι αντίθετες λέξεις,αλλά δυστυχώς (και αυτή είναι η αλήθεια) οι περισσότεροι κυνηγοί είναι σκατά-φιλόζωοι. Και μην μου πείτε ότι επειδή κάποιος κυνηγάει πουλιά είναι αντί-φιλόζωος γιατί είναι τουλάχιστον ηλίθιος. Η νοοτροπία ως προς τα ζώα είναι αυτή που κάνει τους πιο πολλούς κυνηγούς αντί-φιλόζωους.
Άρα λοιπόν σου έλυσα την απορία γιατί θα πάρω ράτσα?Το λαμπραντόρ (ως εκπαιδευτής) θα ξέρεις ότι κάνει απορτάρισμα.Αν ήθελα καθαρά κυνηγετικό σκύλο θα έπαιρνα π.χ. πόιντερ ή σέττερ. Αλλά δε το θέλω αποκλειστικά για κυνήγι.Είναι και σκυλί συντροφιάς ταυτόχρονα.
Κράξτε τώρα όσο θέλετε...

boxer2
12-03-2007, 13:04
Και μην μου πείτε ότι επειδή κάποιος κυνηγάει πουλιά είναι αντί-φιλόζωος γιατί είναι τουλάχιστον ηλίθιος.
οντως! ειναι τουλαχιστον ηλιθιος!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

εγω σταματαω εδω, εγινε αηδια η συζητηση

gikkat
12-03-2007, 13:05
...για αυτό δε σας είπα τίποτα

antidrasi to poli 15xronou...
an exeis epixirimata poli efxaristos na ta akousoume...
alla kati sovaro (opos proanaferthike) den exeis thesei...

12-03-2007, 13:05
Είναι τουλάχιστον ηλίθιος αυτός που λέει ότι όποιος κυνηγάει είναι αντι-φιλόζωος.

gikkat
12-03-2007, 13:07
Είναι τουλάχιστον ηλίθιος αυτός που λέει ότι όποιος κυνηγάει είναι αντι-φιλόζωος.

NAI???? to epixeirima den vlepo...

12-03-2007, 13:13
Επιχείρημα σε τι?Γιάτι θέλω να πάρω ράτσα? Επειδή αν δεν είναι καθαρόαιμο το σκυλί και να δεν έχουν κυνηγήσει και οι γονείς του...δεν κάνει για κυνήγι.Από τη στιγμή που μερικές φορές πάω και για κυνήγι πρέπει να πάρω ράτσα.

aggeliki
12-03-2007, 13:13
αραγε καταλαβαινεις τι λες??οτι οι κυνηγοι ειναι φιλοζωοι??

gikkat
12-03-2007, 13:14
all 'nt' alla tis paraskevis to gala... :roll:

gikkat
12-03-2007, 13:15
ego tha elega na pareis ena adespotouli oste na min PREPEI na pigaineis gia kinigi???

12-03-2007, 13:17
Το θέμα τώρα έγινε το κυνήγι ή γιατί θα πάρω ράτσα στο ΣΠΙΤΙ μου,άσχετο με το αν θα φροντίζω όσο μπορώ και τα αδέσποτα?

gikkat
12-03-2007, 13:17
alla tora pou to ksanaskeftomai min pareis KATHOLOY skylo giati kai lab na pareis paizei na mi sou vgei kynigos (den einai ola tha prepei na ksereis) kai epidei den tha kanei ti douleia tou provlepo na kataligei sto dromo...

gikkat
12-03-2007, 13:18
...giati sou apantao??? :smt021

12-03-2007, 13:19
Μαλλον δε τα ξερεις καλά τα πράγματα gikkat.Όταν οι γονείς του είναι κυνηγοί το ένστικτο μεταφέρεται μέσω γονιδίων.Με λίγη εκπαίδευση γίνεται και αυτό σαν τους γονείς του. Η ενημέρωση είναι κάτι που λείπει σε πολλούς...μια είσαι και εσύ.

gikkat
12-03-2007, 13:20
I IMIMATHEIA EINAI XEIROTERI TIS AMATHEIAS MEGALE...
kouna ligo to kefalaki sou...

Marin
12-03-2007, 13:21

Άσε δε θες την γνώμη μου γιατί έχω κυνηγόσκυλο παρατημένο από κυνηγό και θα γίνει εδώ μεσα όχι απλά μάχη αλλά μαλλιοτράβηγμα.

Ένας φιλόζωος κυνηγός που λες, σαν εσένα φαντάζομαι, εκτός ότι παράτησε το σκυλί μου στο βουνό, άλλος ένας ίδιος, παράτησε το pointer του πριν λιγες μερες, καθαρόαιμο, με σπασμένο πόδι, το οποίο θα εγχειρήσουμε αυτές τις μέρες.

Και επειδή είμαι κατά της ράτσας, λεω να μη το βοηθησουμε, να αφησω εναν κυνηγο να το αναλαβει, τι λες?

Marin
12-03-2007, 13:22
Μαλλον δε τα ξερεις καλά τα πράγματα gikkat.Όταν οι γονείς του είναι κυνηγοί το ένστικτο μεταφέρεται μέσω γονιδίων.Με λίγη εκπαίδευση γίνεται και αυτό σαν τους γονείς του. Η ενημέρωση είναι κάτι που λείπει σε πολλούς...μια είσαι και εσύ.

Το κυνήγι μεταφέρεται μέσω γονιδίων? Μήπως μεταφέρεται και η κομμένη ουρά?

gikkat
12-03-2007, 13:23
kai exo kai apira paradeigmata labrador (ta opoia einai kata t'alla neroskyla) poy oute to nyxi tous de goustaroun na vreksoun...
esy profanos tha eisai kai ap' aftous pou pistevoun oti ola ta pit-bull einai dolofonoi... (ti logiki sou akoloutho...)

12-03-2007, 13:24
Μάλιστα...θα μας πεις και για τα κυνηγετικά σκυλιά τώρα...το ακούσαμε και αυτό.Μακάρι να μην έλεγες αυτές τις μ@λακίες.Η ημιμάθεια είναι στην περίπτωσή σου και φάνηκε με αυτό που είπες...οπότε κούνα το κεφαλάκι σου εσύ και πάρε διάβασε κανά βιβλιαράκι.

gikkat
12-03-2007, 13:27
PES MAS ESY TOTE NA ANOIKSOUME TOYS ORIZONTES MAS!!!

Marin
12-03-2007, 13:29
Μάλιστα...θα μας πεις και για τα κυνηγετικά σκυλιά τώρα...το ακούσαμε και αυτό.Μακάρι να μην έλεγες αυτές τις μ@λακίες.Η ημιμάθεια είναι στην περίπτωσή σου και φάνηκε με αυτό που είπες...οπότε κούνα το κεφαλάκι σου εσύ και πάρε διάβασε κανά βιβλιαράκι.

Σίγουρα δε θα μας πεις εσύ παντως. Σιγουρα εχω περιθαλψει περισσοτερα κυνηγοσκυλα απο οσα εχεις δει στη ζωη σου.

Δεν έχει νόημα η οποιαδηποτε κουβεντα με κυνηγο... για να μην πω και αλλα που σκεφτομαι για το μελλον σας και με πειτε κακια... το βουλωνω.

Μαρινα

12-03-2007, 13:30
Ναι μέσω γονιδίων μεταφέρεται το ένστικτο για να κυνηγήσει.Όσο για τον κυνηγό που λες...είπαμε οι περισσότεροι είναι αντι-φιλόζωοι. Βέβαια για τη συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί και να το έχασε στο κυνήγι.Δυστυχώς έχει συμβεί αρκετές φορές. gikkat επειδή σε κόβω λίγο άσχετη με αυτά που λες...οι πιθανότητες ενός λαμπραντόρ να μην κυνηγάει όταν οι γονείς του είναι κυνηγοί...είναι απειροελάχιστες.Αλλά εσυ δε ξερεις την τυφλα σου απο κυνηγετικά σκυλιά...τι μιλάς??

12-03-2007, 13:33
marin μπορεί να έχεις περιθάλψει αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι ξέρεις από κυνηγόσκυλα.Ξέρεις πως να το περιθάλψεις και μπράβο σου για αυτό.Όμως μη μου λέτε και άλλες μ@λακιες περί κυνηγίου και κυνηγόσκυλως γιατι δε ξέρετε τίποτα

boxer2
12-03-2007, 13:34
Αλλά εσυ δε ξερεις την τυφλα σου απο κυνηγετικά σκυλιά...τι μιλάς??
Αν ήθελα καθαρά κυνηγετικό σκύλο θα έπαιρνα π.χ. πόιντερ ή σέττερ. Αλλά δε το θέλω αποκλειστικά για κυνήγι.Είναι και σκυλί συντροφιάς ταυτόχρονα.
ενω εσυ που ξερεις, θεωρεις οτι οι κυνηγετικες φυλες δεν κανουν για συντροφια???!!!

πραγματικα δεν εχει νοημα η ολη συζητηση με κυνηγο...

Marin
12-03-2007, 13:34
Ναι μέσω γονιδίων μεταφέρεται το ένστικτο για να κυνηγήσει.Όσο για τον κυνηγό που λες...είπαμε οι περισσότεροι είναι αντι-φιλόζωοι. Βέβαια για τη συγκεκριμένη περίπτωση μπορεί και να το έχασε στο κυνήγι.Δυστυχώς έχει συμβεί αρκετές φορές. gikkat επειδή σε κόβω λίγο άσχετη με αυτά που λες...οι πιθανότητες ενός λαμπραντόρ να μην κυνηγάει όταν οι γονείς του είναι κυνηγοί...είναι απειροελάχιστες.Αλλά εσυ δε ξερεις την τυφλα σου απο κυνηγετικά σκυλιά...τι μιλάς??

Εγώ που την πηγαίνω βόλτες άπειρες στα βουνά πως δε την έχω χάσει? Δεν είναι σκυλί που χάνεται, αφού είναι κάθε λεπτό δίπλα μου. Απλά φίλε μου ήταν άρρωστη... ερλιχίωση, καλαζάρ, προχωρημένη ωτίτιδα, ότι πρέπει για το βλάχο κυνηγό για να την παρατήσει αντί να πάει στο γιατρό. Ποιος κυνηγός να τη θέλει ειδικότερα αφού την είχε και για αναπαραγωγή?

Μαρίνα

aggeliki
12-03-2007, 13:35
δεν μας ειπες κυριε φιλοζωε, μιας και οι κυνηγοι ειναι φιλοζωοι και ας σκοτωνουν ανηπερασπιστα πλασματακια,τι θα κανεις εσυ αμα ο σκυλος σου δεν κανει για κυνηγοι ή αμα κολλησει καλαζααρ??θα τον τρεξεις στους γιατρους οπως κανουν οι φιλοζωοι ή θα τον παρατησεις οπως κανουν ή φιλοζωοι κυνηγοι??

Marin
12-03-2007, 13:36
marin μπορεί να έχεις περιθάλψει αλλά αυτό δεν πάει να πει ότι ξέρεις από κυνηγόσκυλα.Ξέρεις πως να το περιθάλψεις και μπράβο σου για αυτό.Όμως μη μου λέτε και άλλες μ@λακιες περί κυνηγίου και κυνηγόσκυλως γιατι δε ξέρετε τίποτα

Καλά.. μάλλον δε ξέρω τίποτα έχοντας στο σπίτι ένα κυνηγόσκυλο τόσα χρόνια... θα κάνω λάθος φαίνεται.

Marin
12-03-2007, 13:39
δεν μας ειπες κυριε φιλοζωε, μιας και οι κυνηγοι ειναι φιλοζωοι και ας σκοτωνουν ανηπερασπιστα πλασματακια,τι θα κανεις εσυ αμα ο σκυλος σου δεν κανει για κυνηγοι ή αμα κολλησει καλαζααρ??θα τον τρεξεις στους γιατρους οπως κανουν οι φιλοζωοι ή θα τον παρατησεις οπως κανουν ή φιλοζωοι κυνηγοι??

Κρεμάσει, εκτελέσει, θάψει ζωντανό, ράψει χωρίς νάρκωση, κρατήσει σε κλούβα forever κτλ.

Τα χω ακούσει άπειρες φορές για τους φιλόζωους κυνηγούς... που κάθε φορά γελάω πλέον, ενώ στην αρχή τα πιστευα, ώσπου είδα τον τελευταίο ζωόφιλο κυνηγό να έχει κρεμάσει μπροστά μου το επανιελ του και να το γυρνάει σβούρες γιατί "κάτι έκανε, ξέρει αυτός" (στη βόλτα κάτι κακό θα έκανε σίγουρα). Λιγες μερες πριν προσπαθούσε να με πεισει οτι νοιάζεται.

Μαρίνα

12-03-2007, 13:41
boxer2 εισαι και εκπαιδευτής.....δεν επιτρέπεται να μη γνωρίζεις.Σου λέω λοιπόν για να το ξέρεις άλλη φορά,ότι το πόιντερ είναι σκυλί φέρμας ενώ το λαμπραντόρ ανιχνευτής.Είναι εντελώς διαφορετικό το ένα σκυλί από το άλλο.Τα σκυλιά φέρμας λοιπόν είναι πιο ατίθασα και νευρικά λόγω της μανίας τους να βρουν το θήραμα.Ως εκ τούτου τα καλά κυνηγόσκυλα δε κάνουν τόσο πολύ για συντροφιά...δεν κάθονται στο σπίτι με λίγα λόγια.Το λαμπραντόρ απλά απορτάρει το θήραμα.Δε χρειάζεται έντονη εκπαίδευση και δεν είναι ατίθασο και νευρικό.Άρα είναι πιο ήσυχο και ήρεμο.Συνεπώς είναι σκυλί συντροφίας και κυνηγίου μαζί...κάτι που δύσκολα θα καταφέρει ένα σκυλί φέρμας. Βάλε τα καλά στο μυαλό σου τώρα και βούλωσέ το...μου ζαλίσατε τα @ρχίδι@

Marin
12-03-2007, 13:46
boxer2 εισαι και εκπαιδευτής.....δεν επιτρέπεται να μη γνωρίζεις.Σου λέω λοιπόν για να το ξέρεις άλλη φορά,ότι το πόιντερ είναι σκυλί φέρμας ενώ το λαμπραντόρ ανιχνευτής.Είναι εντελώς διαφορετικό το ένα σκυλί από το άλλο.Τα σκυλιά φέρμας λοιπόν είναι πιο ατίθασα και νευρικά λόγω της μανίας τους να βρουν το θήραμα.Ως εκ τούτου τα καλά κυνηγόσκυλα δε κάνουν τόσο πολύ για συντροφιά...δεν κάθονται στο σπίτι με λίγα λόγια.Το λαμπραντόρ απλά απορτάρει το θήραμα.Δε χρειάζεται έντονη εκπαίδευση και δεν είναι ατίθασο και νευρικό.Άρα είναι πιο ήσυχο και ήρεμο.Συνεπώς είναι σκυλί συντροφίας και κυνηγίου μαζί...κάτι που δύσκολα θα καταφέρει ένα σκυλί φέρμας. Βάλε τα καλά στο μυαλό σου τώρα και βούλωσέ το...μου ζαλίσατε τα @ρχίδι@

Φιλε μου ενώ τα λες σωστά για τις φερμες, είσαι άσχετος για τη συντροφιά. Τα κυνηγόσκυλα είναι ιδανικοί σύντροφοι για σπίτι... Συνεπώς λες μ@λ@κίες.

Μαρίνα

12-03-2007, 13:47
Βρε άσχετοι εδώ μέσα...στη αρχή νόμιζα ότι εγώ δε ξέρω...είστε ασχετοι!!! Ρε marin το έβγαζες για κυνήγι το σκυλί? Ήταν οι γονείς του κυνηγοί? Το εκπαίδευσες στο κυνήγι?Πως είναι δυνατόν αν δεν έγιναν τουλάχιστον αυτά να συμπεριφέρεται ως κυνηγόσκυλο?Πάτε με τα καλά σας? Επειδή είναι πόιντερ , σέττερ ή λαμπραντόρ πάει να πει ότι αν δεν έχει όλα αυτά που είπα θα συμπεριφέρεται σαν κυνηγόσκυλο? Ελεος δηλαδή...τόσο άσχετοι?Δε περιμένω να δεχτείτε την αμάθειά σας...γιατί απλά δε γνωρίζετε ότι δε γνωρίζετε τίποτα...τουλάχιστον για κυνηγόσκυλα

boxer2
12-03-2007, 13:47
sachlamari εισαι τελικα 100% sachlamaras
:lol: :lol: :lol:
αμολας τις κοτσανες με ταχυτητες απιστευτες
δεν προλαβαινουμε να ανοιξουμε και καμμια ομπρελα...!

παντως αυτοι που θα σου πουλησουν το κουταβι, ειναι πραγματικα εξυπνοι τυποι, ή εσυ εισαι υπερβολικα αφελης.

απο μια γεννα τα κουταβια δε βγαινουν ομοια!!!!!! αλλο φοβικο, αλλο κυριαρχικο, αλλο κροτοφοβικο, αλλο αρρωστο, αλλο φιλικο 100% και παει λεγοντας! και εσενα σε επεισαν οτι θα παρεις τον τελειο κυνηγο απο τους κυνηγους γονεις!!! μιλαμε για πολυ παραμυθι..
και μην ξεχναμε οτι μιλαμε για μια φυλη που ωριμαζει στα 3 ετη(και βαλε...)

τραβα μετα σε αλλα φορουμς να σου βρουν λυσεις οταν θα κλαις επειδη δε σου βγηκε αυτο που περιμενες..
α ρε κακομοιρη κακομοιρογλου σαχλαμαριδη...

gikkat
12-03-2007, 13:48
eixes pote sou labrador megale??? (vasika eixes pote sou skylo??)

den einai atithasa kai nevrika ta labrador??? ti gnorizeis ti ratsa???
boro na skefto mani-mani 10 labrador (pou ta exo zisei)... einai ola yperkinitika, atithasa kai ta misa sxedon oudemia epafi me kynigi den exoun oute tha ekanan...

Marin
12-03-2007, 13:49
Βρε άσχετοι εδώ μέσα...στη αρχή νόμιζα ότι εγώ δε ξέρω...είστε ασχετοι!!! Ρε marin το έβγαζες για κυνήγι το σκυλί? Ήταν οι γονείς του κυνηγοί? Το εκπαίδευσες στο κυνήγι?Πως είναι δυνατόν αν δεν έγιναν τουλάχιστον αυτά να συμπεριφέρεται ως κυνηγόσκυλο?Πάτε με τα καλά σας? Επειδή είναι πόιντερ , σέττερ ή λαμπραντόρ πάει να πει ότι αν δεν έχει όλα αυτά που είπα θα συμπεριφέρεται σαν κυνηγόσκυλο? Ελεος δηλαδή...τόσο άσχετοι?Δε περιμένω να δεχτείτε την αμάθειά σας...γιατί απλά δε γνωρίζετε ότι δε γνωρίζετε τίποτα...τουλάχιστον για κυνηγόσκυλα

Το σκυλί μου λέμε ήταν κυνηγού καταλαβαίνεις?? Κυνηγούσε και μου έφερνε πουλιά στο χέρι και νόμιζε ότι κάνει και καλό!! Είδα και έπαθα να το κόψω χωρίς να την τρομάξω...

Ηρέμισε γιατί λες ασυναρτησιες, παραληρείς... όσο για το ότι είσαι άσχετος, φαίνεται.

Μαρίνα

12-03-2007, 13:52
marin είσαι άσχετη με κυνηγόσκυλα...Στα κυνηγόσκυλα υπάρχει ένας νόμος...ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!. Πρέπει να είναι σε εξοχή και όχι σε διαμέρισμα.Αυτό βάλε το καλά στο μυαλό σου.Μην παίρνεις παράδειγμα από αυτο που είχες εσύ σπίτι σου.Αυτο δεν είναι κυνηγόσκυλο.Είναι απλά ράτσα.Δεν είναι κυνηγός πως το λένε. Αν θες να σου πω κάποια βιβλία να πάρεις και να καταλάβεις πόσο άδικο έχεις...και όχι μόνο εσύ...όλοι εδώ μέσα

Marin

Το σκυλί μου λέμε ήταν κυνηγού καταλαβαίνεις?? Κυνηγούσε και μου έφερνε πουλιά στο χέρι και νόμιζε ότι κάνει και καλό!! Είδα και έπαθα να το κόψω χωρίς να την τρομάξω...

Ηρέμισε γιατί λες ασυναρτησιες, παραληρείς... όσο για το ότι είσαι άσχετος, φαίνεται.

Μαρίνα

Τα έφερνε ζωντανά κιολας η καημένη... δε τα δάγκωνε καθόλου, τόσο έμπειρη. Τρεις του είδους σου μου τη ζητούσαν για αγορά από 3.000-6.000 ευρώ. Για να μη λες χρυσέ μου.

Μαρίνα

Marin
marin είσαι άσχετη με κυνηγόσκυλα...Στα κυνηγόσκυλα υπάρχει ένας νόμος...ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!. Πρέπει να είναι σε εξοχή και όχι σε διαμέρισμα.Αυτό βάλε το καλά στο μυαλό σου.Μην παίρνεις παράδειγμα από αυτο που είχες εσύ σπίτι σου.Αυτο δεν είναι κυνηγόσκυλο.Είναι απλά ράτσα.Δεν είναι κυνηγός πως το λένε. Αν θες να σου πω κάποια βιβλία να πάρεις και να καταλάβεις πόσο άδικο έχεις...και όχι μόνο εσύ...όλοι εδώ μέσα

Ρε, εισαι λίγο ηλίθιος ή μου φαίνεται?

12-03-2007, 13:55
Ε τότε στο ζητάω και εγώ 10.000 ευρώ.Άσε μας ρε marin ηλίθια κολλημένη

boxer2
12-03-2007, 13:56
Και μην μου πείτε ότι επειδή κάποιος κυνηγάει πουλιά είναι αντί-φιλόζωος γιατί είναι τουλάχιστον ηλίθιος.
μα το παραδεχτηκε και μονος του ο sachlamaris

Nemo
12-03-2007, 13:57
Κρεμάσει, εκτελέσει, θάψει ζωντανό, ράψει χωρίς νάρκωση, κρατήσει σε κλούβα forever κτλ.
Ξέχασες την πολύ συνηθισμένη μέθοδο του "το δένω σε ένα δέντρο στην ερημιά μέχρι να πεθάνει από δίψα".

Γενικώς δεν έχω συναντήσει κανένα κυνηγό μέχρι τώρα που να κρατάει το σκύλο του μαζί του, ακόμα κι όταν ο σκύλος δε μπορεί πια να κυνηγήσει. Στην καλύτερη περίπτωση (σε σχέση με τα παραπάνω) θα του κάνει ευθανασία. Και τι άλλο να κάνεις άλλωστε όταν το εργαλείο που έχεις δε λειτουργεί πια καλά; Το πετάς και παίρνεις άλλο, απλά τα πράγματα.

Μαρία

Marin
12-03-2007, 14:00
Ε τότε στο ζητάω και εγώ 10.000 ευρώ.Άσε μας ρε marin ηλίθια κολλημένη

Κάνε ότι θες καλέ μου... με μένα τα χεις βάλει ενώ όλοι εδώ μέσα είδαν πόσο αστείος είσαι. Όλοι λάθος κάνουμε έχεις δίκιο...

aggeliki
12-03-2007, 14:02
μετα απο τοσα παραδειγματα που σου εχουν πει τοσα ατομα που το εχουν ζησει ολα αυτα,ΤΙ ΕΠΙΜΕΝΕΙΣ ΑΚΟΜΑ??γνωμη δεν μας αλλαζεις ,οι κυνηγοι δεν ειναι φιλοζωοι για να μην πω τιποτα χειροτερο και γνωμη δεν σου αλλαζουμε,λοιπον??

gikkat
12-03-2007, 14:04
Στα κυνηγόσκυλα υπάρχει ένας νόμος...ΚΥΝΗΓΟΣΚΥΛΟ ΔΕ ΓΙΝΕΤΑΙ ΝΑ ΖΕΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΙ!.

kai ti to perneis tote afou den ginetai na zei sto spiti??? esy eipes oti thes kai skylo sydrofias... i mipos tha to deseis se kamia taratsa kai tha to lyneis mono otan pas gia kynigi???

milame afta pou grafeis, kanena synirmo den exoun...

12-03-2007, 14:14
Ξέρετε πότε θα είσασταν πραγματικά φιλόζωοι? Αν ενδιαφερόσασταν να μάθετε πιο πολλά ή τουλάχιστον να ακούτε και να μαθαίνετε.Αλλά έχετε δυστυχώς κλειστά τα αυτιά σας και τα μάτια σας ειναι παρωπιδιασμένα. Ξεκολλήστε...δεν είναι όλοι οι κυνηγοί βλάκες σαν αυτόν που περιέγραψες marin.Εγώ μαζί με 2 φίλους μου πηγαίνουμε για κυνήγι.Αυτοί έχουν 2 σκυλιά.Ένα σέττερ και ένα επανιέλ μπρετόν.Τα ξέρω από κουταβάκια τα σκυλιά αυτά.Εννοείται δε μένουν σε πολυκατοικία και ούτε πρόκειται λόγω σκυλιών φυσικά.Έχουν λεφτά δε λέω...αλλά αλλάξαν πόλη και κατοικία μόνο και μόνο για τα σκυλιά τους...για να μη ζουν σε διαμέρισμα ή σε ταράτσα όπως τα σκυλιά πολλών κυνηγών(δυστυχώς). Αυτοί οι άνθρωποι δηλαδή δεν είναι φιλόζωοι...αν νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα επειδή φροντίζετε και έχετε φροντίσει πολλά σκυλια...τι να πω...Η Ελλαδαααρα που είπες νωρίτερα μάλλον σε σένα καθρεφτίζει.Και λυπάμαι πραγματικά που θεωρείστε φιλόζωοι και πραγματικά με έχετε πείσει ότι δε θέλετε να δεχτείτε την άποψη του άλλου με τίποτα...Κρίμα για τη ζωοφιλία είστε...

phantomas
12-03-2007, 14:15
Ξέχασες την πολύ συνηθισμένη μέθοδο του "το δένω σε ένα δέντρο στην ερημιά μέχρι να πεθάνει από δίψα".

Γενικώς δεν έχω συναντήσει κανένα κυνηγό μέχρι τώρα που να κρατάει το σκύλο του μαζί του, ακόμα κι όταν ο σκύλος δε μπορεί πια να κυνηγήσει. Στην καλύτερη περίπτωση (σε σχέση με τα παραπάνω) θα του κάνει ευθανασία. Και τι άλλο να κάνεις άλλωστε όταν το εργαλείο που έχεις δε λειτουργεί πια καλά; Το πετάς και παίρνεις άλλο, απλά τα πράγματα.

Μαρία

Δυστυχώς έχω παράδειγμα απο γνωστό μου, κυνηγό ο οποίος συνήθως τα εκτελεί με την καραμπίνα όταν είναι πλέον γέρικα. Μου περιέγραψε ο γιός του σκηνή κατά την οποία πήρε το σκυλί 10 μέτρα απο το σπιτάκι του και του φύτεψε 2 τουφεκιές. Το κακόμοιρο το σκυλί δεν πέθανε αμέσως, αλλά κατάφερε να συρθεί ως το σπιτάκι του και να ξεψυχήσει εκεί..... :cry:

Το κακό είναι οτι και ο γιός του πλέον το θεωρεί απολύτος φυσιολογικό το περιστατικό..... :(

Nemo
12-03-2007, 14:16
Sachlamari, μπορείς να μας πεις σε παρακαλώ που βρίσκονται τα δύο κουτάβια που ανέφερες στην αρχή για να τα βοηθήσουμε;

12-03-2007, 14:19
Άμα έχεις όρεξη να έρθεις στην Ξάνθη...

Nemo
12-03-2007, 14:24
Άμα έχεις όρεξη να έρθεις στην Ξάνθη...
Πες εσύ πού είναι και κάτι μπορεί να γίνει.

12-03-2007, 14:28
Στα "πηγάδια"

pretts
12-03-2007, 14:35
Χα! Χα! Τί σας έλεγα για την Ξάνθη και την επαρχία γενικά παιδιά στο topic για τα συνοικέσια;;;;;;;;
Κανείς ρε παιδί μου δε σκέφτεται καν την πιθανότητα να υιοθετήσει ένα αδέσποτο!! Για αυτό παρακαλάω μπας και βρω σπίτι στην Αθήνα για τη Βάκι....Παρεπιπτόντως ένα από τα δύο μου σκυλιά (πρώην αδεσποτάκια) είναι παρατημένο κυνηγόσκυλο ,που ΣΙΓΟΥΡΑ είχε φάει άσχημη εκπαίδευση (εξακριβωμένο από εκπαιδευτή) και κάθε φορά που βγαίνουμε βόλτα όλο και κάποιος "φιλόζωος" κυνηγός μας σταματά για να μας πει το μακρύ και το κοντό του για το σκυλί που δεν έχει δουλειά να μένει μέσα στο σπίτι και πως πρέπει να κυνηγά.. Η δικιά μου βέβαια είναι απλά πανευτυχής στο ζεστό κρεβάτι της και ακόμη περισσότερο στην αγκαλιά μου..
Αν έχεις κάτι να μας πεις ΠΕΣ ΤΟ ,αλλιώς πρόσεχε τον τρόπο που μιλάς.

12-03-2007, 14:46
Ξέρετε πότε θα είσασταν πραγματικά φιλόζωοι? Αν ενδιαφερόσασταν να μάθετε πιο πολλά ή τουλάχιστον να ακούτε και να μαθαίνετε.Αλλά έχετε δυστυχώς κλειστά τα αυτιά σας και τα μάτια σας ειναι παρωπιδιασμένα. Ξεκολλήστε...δεν είναι όλοι οι κυνηγοί βλάκες σαν αυτόν που περιέγραψες marin.Εγώ μαζί με 2 φίλους μου πηγαίνουμε για κυνήγι.Αυτοί έχουν 2 σκυλιά.Ένα σέττερ και ένα επανιέλ μπρετόν.Τα ξέρω από κουταβάκια τα σκυλιά αυτά.Εννοείται δε μένουν σε πολυκατοικία και ούτε πρόκειται λόγω σκυλιών φυσικά.Έχουν λεφτά δε λέω...αλλά αλλάξαν πόλη και κατοικία μόνο και μόνο για τα σκυλιά τους...για να μη ζουν σε διαμέρισμα ή σε ταράτσα όπως τα σκυλιά πολλών κυνηγών(δυστυχώς). Αυτοί οι άνθρωποι δηλαδή δεν είναι φιλόζωοι...αν νομίζετε ότι τα ξέρετε όλα επειδή φροντίζετε και έχετε φροντίσει πολλά σκυλια...τι να πω...Η Ελλαδαααρα που είπες νωρίτερα μάλλον σε σένα καθρεφτίζει.Και λυπάμαι πραγματικά που θεωρείστε φιλόζωοι και πραγματικά με έχετε πείσει ότι δε θέλετε να δεχτείτε την άποψη του άλλου με τίποτα...Κρίμα για τη ζωοφιλία είστε...

Αυτό σου απαντάω pretts...

Marin
12-03-2007, 14:48
Δε μας τάπωσε αυτή η απαντηση, απλά εγώ βαρέθηκα να απαντάω... όπως πάντα δε θα βγει άκρη κυνηγέ!

boxer2
12-03-2007, 14:49
AΛΛΟ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ(κυνοφιλος) Η' ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑ(ζωοφιλος) και παει λεγοντας...

μας ειπες για τους λεφταδες τους κυνηγους τους φιλους σου οτι αλλαξαν σπιτι λογω των κυνηγετικων εργαλειων τους και καλα κατι απεδειξες τωρα.....

aggeliki
12-03-2007, 14:50
αυτοι μπορει να ειναι κυνοφιλοι και λεω μπορει γιατι θα φανει στα δυσκολα πως θα συμπεριφερθουν στα σκυλια τους οταν πια δεν κανουν για κυνηγη,παντως φιλοζωοι ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ να ειναι και αν επιμενεις πηγαινε να ανοιξεις και κανα λεξικο μπας και μαθεις το νοημα της λεξεις

Marin
12-03-2007, 14:52
AΛΛΟ ΑΓΑΠΑΩ ΤΟ ΣΚΥΛΟ ΜΟΥ, ΚΑΙ ΑΛΛΟ ΑΓΑΠΑΩ ΟΛΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ(κυνοφιλος) Η' ΟΛΑ ΤΑ ΖΩΑ(ζωοφιλος) και παει λεγοντας...

μας ειπες για τους λεφταδες τους κυνηγους τους φιλους σου οτι αλλαξαν σπιτι λογω των κυνηγετικων εργαλειων τους και καλα κατι απεδειξες τωρα.....

Έλα ρε, αν ο σκύλος δεν ήταν καλός κυνηγός, σιγά μην τον κράταγαν...

12-03-2007, 14:53
Όχι μόνο σας τάπωσε...απλά έστω και λίγο μυαλό να είχατε θα καταλαβαίνατε ότι δεν είναι όλα έτσι όπως τα λέτε.

boxer2...εξυπνάκιας εισαι βλέπω...για πες μας που έχεις το εκτροφείο σου...ή που εκπαιδεύεις...εκπαιδευτής δεν είσαι??

Niva2gr
12-03-2007, 14:53
Auto leo kai tipota allo: Einai fisiologiko na kinigaei kaneis gia na epiviosei omos oloi oi kinigoi kinigane gia diaskedasi! Ara einai kanenas kinigos den einai filozoos! Kai sto kato-kato opoios thelei na faei kreas mporei poli pio eukola na paei sto kreopoleio kai na agorasei apo ta idi pethamena! Ara o kinigos den kinigaei pleon gia na faei alla gia na niosei oti exei dinami zois-thanatou epano se alla plasmata!

boxer2
12-03-2007, 14:55
για πες μας που έχεις το εκτροφείο σου...
ποιο εκτροφειο sachlamaridia?
ακατοικητοοοοοοοοοοοοοοοο οοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο!!!!!

κυνηγε! που λεει και η Μαρινα
:lol:

aggeliki
12-03-2007, 14:56
παντως οτι θα μας ελεγε και κυνηγος οτι δεν ειμαστε φιλοζωοι ενω αυτος ειναι δεν το περιμενα και αυτο σημερα!!

Niva2gr
12-03-2007, 14:58
παντως οτι θα μας ελεγε και κυνηγος οτι δεν ειμαστε φιλοζωοι ενω αυτος ειναι δεν το περιμενα και αυτο σημερα!!
Den peirazei, exoume akousei polla koufa simera!
(Asxeto: Aggeliki, koita sto "xarizontai"! Exo fotografies!)

gikkat
12-03-2007, 15:02
ti na allo na po... arketi ora de symetexo kai diavazo tis asynartisies pou grafeis... megali aksia sou dosame...

ΚΥΝΗΓΕ!!! Ε! ΚΥΝΗΓΕ!!!

psixanemizesai file mou, na pas na se koitaksoun... esy eisai epikindinos genika oxi mono gia ta zoa...

ΚΥΝΗΓΕ!!! Ε! ΚΥΝΗΓΕ!!!

PS. alitheia poso xronon eisai??? exeis perasei ta 15??? ta 15xrona perissotero myalo exoun...

12-03-2007, 15:09
Προτρέχεις πολύ marin...Ο ένας έχει και ένα ελληνικό ποιμενικό και μια γάτα που την πήρε σπίτι του επειδή βρέθηκε στην αυλή και τα φροντίζει όλα εξίσου τέλεια! Ο άλλος έχει ένα γλυκήτατο χαμστεράκι επίσης.Τι προσπαθείς να αποδείξεις...όι δεν αγαπάνε τα ζώα? Δε σε καταλαβαίνω

Marin
12-03-2007, 15:16
Προτρέχεις πολύ marin...Ο ένας έχει και ένα ελληνικό ποιμενικό και μια γάτα που την πήρε σπίτι του επειδή βρέθηκε στην αυλή και τα φροντίζει όλα εξίσου τέλεια! Ο άλλος έχει ένα γλυκήτατο χαμστεράκι επίσης.Τι προσπαθείς να αποδείξεις...όι δεν αγαπάνε τα ζώα? Δε σε καταλαβαίνω

Εφόσον σκοτώνουν όλα τα υπόλοιπα, δε τα αγαπούν όχι..
Είναι σαν να μου λες ότι ένας βιαστής έχει σπίτι του δύο ρωσσίδες γιατί τις αγαπάει.

12-03-2007, 15:22
Πόσο κολλημένος μπορεί να είναι καποιος....δες marin

gikkat
12-03-2007, 15:23
Είναι σαν να μου λες ότι ένας βιαστής έχει σπίτι του δύο ρωσσίδες γιατί τις αγαπάει.

:smt005 :smt005 :smt005 :smt038 :smt038 :smt038

platon
12-03-2007, 15:30
Μέσα σε ένα τοπικ αναπτύξατε 324231423 θέματα, με αποκορύφωμα τον phantoma που έκανε ένα post εντός θέματος. :)

Καταρχήν δεν είναι σωστό να βριζόμαστε.

Είναι γεγονός πως η πλειοψηφία των κυνηγών συμπεριφέρονται όπως γράφουν τα παιδιά. Χρησιμοποιούν τον σκύλο σαν εργαλείο. Την περίοδο του κυνηγιού τους δίνουν φαγητό με 60 ευρώ, την υπόλοιπη περίοδο τους δίνουν με 10. Αν είναι καλό το σκυλί πληρώνουν για θεραπείες από καλαζάρ (χάπια - ενέσεις). Αν χτυπήσει λίγο κοιτάζουν μήπως το φτιάξουν με καμιά αντιβίωση. Αν χτυπήσει πολύ του κάνουν ευθανασία. Αν πάλι αρρωστήσει ή γεράσει και δεν έχει πια αντοχές, στην καλύτερη θα του κάνουν ευθανασία. Στη χειρότερη θα το πυροβολήσουν ή θα το αφήσουν ελεύθερο.

Έτσι είναι η πλειοψηφία. Σίγουρα υπάρχουν και οι καλοί κυνηγοί. Το θέμα είναι ότι είναι λίγοι.

Δεν θα γράψω κάτι άλλο, θα θέσω μόνο ένα ερώτημα στον sachlamari.
Το λαμπραντόρ που όπως γράφεις θα είναι εκπαιδευμένο για κυνήγι και για ανιχνευτής θέλεις να το έχεις μέσα στο σπίτι. Όταν το καλλιεργημένο κυνηγετικό του ένστικτο σου σκάψει 2 καναπέδες, 1 χαλί, 1 παρκέ και καμιά 10αριά μαξιλάρια, τι θα το κάνεις ?

12-03-2007, 23:13
Άμα ήταν να το έχω μέσα στο σπίτι θα το έπαιρνα και τώρα.Αλλά δε θέλω να το έχω μέσα στο σπίτι γιατί δε θα περνάει καλά.Δε είναι ο φυσικός του χώρος μέσα στο σπίτι.Σε αυλή μεγάλη θα το έχω.Και σε διαμέρισμα να το είχα πάλι εννοείται ότι θα το κρατούσα,διότι δικιά μου επιλογή θα ήταν να το έχω μέσα στο σπίτι και θα έπρεπε όλα να τα περιμένω.
Θελω να θέσω μία ερώτηση όμως σε όλους τους "ζωόφιλους" εδώ μέσα (γιατί προφανώς με τις δικές σας ιδέες εγω δεν είμαι...αλλά είμαι επικίνδυνος κιόλας για τα ζώα όπως είπε ένα τούβλο). Τον κυνηγό τον θεωρείται εγκληματία, αντι-φιλόζωο κτλ κτλ. Για αυτόν που ψαρεύει με το καλάμι του σε μία λιμνούλα ή θάλασσα έχετε την ίδια άποψη???

Marin
13-03-2007, 01:36
Ναι

13-03-2007, 01:38
marin εχεις φαει ποτε ψαρι η κρεας?

aggeliki
13-03-2007, 07:41
η κλασικη ερωτηση οσων σκοτωνουν ζωα ειναι αυτη.οταν δεν εχουν τι αλλο να πουν κανουν αυτη την ερωτηση.την ιδια ερωτηση μου ειχε κανει εμενα ενα καθικι που δηλητηριαζε γατακια επειδη δεν ηθελε να περνανε απο την αυλη του!αμα ειναι ετσι να τον δικαιολογησουμε και αυτον.αφου τρωμε κρεας ε,καλα εκανε και αυτος και σκοτωνε!!!υπαρχει ομως μια τεραστια διαφορα,αλλο να βγαινεις και να σκοτωνεις για ευχαριστηση τα αγρια ζωακια και πουλακια,απο τα οποια πολλα κοντευουν να εξαφανιστουν και αλλο να τρως για τι πρεπει.αν και να σου πω εγω το ειχα κοψει και αυτο για 2 χρονια αλλα λογω αναιμιας επρεπε να τρωω εστω και λιγο.αλλα σε πληροφορω οτι αν και τωρα μου λεγαν οτι βγηκε νομος και δεν θα ξαναφαι κανεις κρεας πολυ θα χαιρομουνα!και ναι το ιδιο βλεπω τους ψαραδες και τους κυνηγους!!το ιδιο πραγμα κανουν και αυτοι γιατι να διαφερουν??

platon
13-03-2007, 09:36
Εγώ θεωρώ και τις 2 απόψεις ακραίες.

Το ότι η πλειοψηφία μιας ομάδας συμπεριφέρεται με τον Α ή Β τρόπο δεν πρέπει να χαρακτηρίζει όλη την ομάδα.
Υπάρχουν κυνηγοί που είναι και φιλόζωοι, όπως υπάρχουν και φιλόζωοι που τρώνε κρέας.
Σε έναν ιδανικά φτιαγμένο κόσμο, δεν θα υπήρχαν ούτε κυνηγοί, ούτε το μεγάλο ζώο θα έτρωγε το μικρό και θα υπήρχαν ακόμη δεινόσαυροι.

Το θέμα είναι ότι δεν ζούμε στον ιδανικό κόσμο, ότι είμαστε όλοι αναλώσιμοι και ότι παλεύουμε για την ποιότητα στη ζωή μας.

gikkat
13-03-2007, 10:30
μ@λακίες
άλλες μ@λακιες
μου ζαλίσατε τα @ρχίδι@
Βρε άσχετοι εδώ μέσα
ηλίθια κολλημένη
όπως είπε ένα τούβλο

... ta apanta tou sachlamari... apo ti syllogi "kynigoi kai skylia"!!!

Marin
13-03-2007, 10:41
η κλασικη ερωτηση οσων σκοτωνουν ζωα ειναι αυτη.οταν δεν εχουν τι αλλο να πουν κανουν αυτη την ερωτηση.την ιδια ερωτηση μου ειχε κανει εμενα ενα καθικι που δηλητηριαζε γατακια επειδη δεν ηθελε να περνανε απο την αυλη του!αμα ειναι ετσι να τον δικαιολογησουμε και αυτον.αφου τρωμε κρεας ε,καλα εκανε και αυτος και σκοτωνε!!!υπαρχει ομως μια τεραστια διαφορα,αλλο να βγαινεις και να σκοτωνεις για ευχαριστηση τα αγρια ζωακια και πουλακια,απο τα οποια πολλα κοντευουν να εξαφανιστουν και αλλο να τρως για τι πρεπει.αν και να σου πω εγω το ειχα κοψει και αυτο για 2 χρονια αλλα λογω αναιμιας επρεπε να τρωω εστω και λιγο.αλλα σε πληροφορω οτι αν και τωρα μου λεγαν οτι βγηκε νομος και δεν θα ξαναφαι κανεις κρεας πολυ θα χαιρομουνα!και ναι το ιδιο βλεπω τους ψαραδες και τους κυνηγους!!το ιδιο πραγμα κανουν και αυτοι γιατι να διαφερουν??

Ακριβώς όπως τα πες... προβλήματα υγείας με αναγκάζουν να τρώω... αλλά δε νομίζω πως αφορα τον κάθε σαχλαμάρι αυτό.

Μαρίνα

Marin
13-03-2007, 10:43
Εγώ θεωρώ και τις 2 απόψεις ακραίες.

Το ότι η πλειοψηφία μιας ομάδας συμπεριφέρεται με τον Α ή Β τρόπο δεν πρέπει να χαρακτηρίζει όλη την ομάδα.
Υπάρχουν κυνηγοί που είναι και φιλόζωοι, όπως υπάρχουν και φιλόζωοι που τρώνε κρέας.
Σε έναν ιδανικά φτιαγμένο κόσμο, δεν θα υπήρχαν ούτε κυνηγοί, ούτε το μεγάλο ζώο θα έτρωγε το μικρό και θα υπήρχαν ακόμη δεινόσαυροι.

Το θέμα είναι ότι δεν ζούμε στον ιδανικό κόσμο, ότι είμαστε όλοι αναλώσιμοι και ότι παλεύουμε για την ποιότητα στη ζωή μας.

Σώπα ρε ισοπεδωτη? Σε λίγο θα μας πεις και μαιμούδες. Σεβαστή η αποψη σου, αλλα δε συμφωνώ... σκυλόφιλος κυνηγός υπάρχει. Ζωόφιλος (φίλος των ζώων) κυνηγός ή ακόμα καλύτερα: φιλοζωος (φίλος της ζωής) δεν γίνεται να υπάρξει ότι και να λέμε, εφόσον ούτε όλα τα ζώα αγαπάει, ούτε φίλος της ζωής είναι...

Μαρίνα

aggeliki
13-03-2007, 10:56
φοβερο gikkat,εγραψες παλι!!!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol:

Marin
13-03-2007, 11:12
gikkat power ρε!!! να της φτιάξουμε προσωπικό topic με συλλογές απο τις καλύτερες ατάκες...χαχα

Marianthy
13-03-2007, 11:21
Βρε συ! Είσαι φιλόζωος κυνηγός και δεν το έλεγες τόσο καιρό που σε κακολογούν εδώ οι βασανιστές των ζώων???!!! Πες το βρε άνθρωπε να συζητήσουμε σε άλλη βάση!

Έλα λέγε πώς σπαρταράει το πουλί όταν το δολοφονήσεις? Πέφτει από ψηλά και σκάει σαν καρπούζι όπως βλέπουμε και στα καρτούν??? Ή το σκοτώνεις εκεί που κάθεται αμέριμνο? Πες μας για την ευχαρίστηση του να αφαιρείς μια ζωή. Πόσο ανώτερος νιώθεις με το όπλο στο χέρι? Πρέπει να σου δίνει εξουσία!! Αναπληρώνεις κάτι με το όπλο σου?

Κυνηγάς και λαγουδάκια? Και κρατάς τα λαγοπόδαρα για επίδειξη??? Τα γδέρνεις κιόλας και το απολαμβάνεις ή μήπως αυτό δεν το αντέχεις?

Έχεις δίκιο τελικά είσαι φιλόζωος... του εαυτού σου. Να σε χαίρονται! Κι εσένα και τους άλλους επιλεκτικούς φιλόζωους σαν εσένα...

Marin
13-03-2007, 11:24
Τα λαγοπόδαρα τα κάνουν μπρελόκ!!

Irene
13-03-2007, 12:01
Exo mia aporia :

afou mou pire arketi ora na davaso ola ta posts apo tin arxi ,
den katalaveno , giati ne peftoume sto epipedo enos ...
"akatanomastou" .... kai na tou apandame ???

Mipos tou dosame axia perisoteri apo aftin pou axizi ??? :roll: :roll:
= = = = = = = = = = = = = = = = = =
Kai oso gia sena , agapite sachlamari ...
Ezisa me 3 kinigoskila se spiti !!! stin Germania ...

AN fisika gnorizis , pos ine ta pragmata sto exoteriko ...
ta skilia : foveri sindrofi kai kinigi , omos o enas ek ton 3 ... den ixe ta gonidia kinigou :cry: :cry: (ironiko to klama vevea !!!)
apo tous gonis tou , eno ta adelfia tou , apistefta .... periergo , eeee ???

Fisika i sinthikes kinigiou poli diaforetikes eki kai otan efthasan pleon se
proxorimeni ilikia , apolamvanan tin thalpori , tin agapi , kai tin zestasia brosta sto tzaki mexri pou eklisan ta matakia tous ...

Afta ixa na po , idika ston sachlamari , pou me osa diavasa kai me ton tropo pou ekfrazete , mono na gelao boro ... :D :D

gikkat
13-03-2007, 12:10
Βρε συ! Είσαι φιλόζωος κυνηγός και δεν το έλεγες τόσο καιρό που σε κακολογούν εδώ οι βασανιστές των ζώων???!!! Πες το βρε άνθρωπε να συζητήσουμε σε άλλη βάση!

Έλα λέγε πώς σπαρταράει το πουλί όταν το δολοφονήσεις? Πέφτει από ψηλά και σκάει σαν καρπούζι όπως βλέπουμε και στα καρτούν??? Ή το σκοτώνεις εκεί που κάθεται αμέριμνο? Πες μας για την ευχαρίστηση του να αφαιρείς μια ζωή. Πόσο ανώτερος νιώθεις με το όπλο στο χέρι? Πρέπει να σου δίνει εξουσία!! Αναπληρώνεις κάτι με το όπλο σου?

Κυνηγάς και λαγουδάκια? Και κρατάς τα λαγοπόδαρα για επίδειξη??? Τα γδέρνεις κιόλας και το απολαμβάνεις ή μήπως αυτό δεν το αντέχεις?

Έχεις δίκιο τελικά είσαι φιλόζωος... του εαυτού σου. Να σε χαίρονται! Κι εσένα και τους άλλους επιλεκτικούς φιλόζωους σαν εσένα...

Marianthy... :prayer:

13-03-2007, 12:23
Όπου σας συνφέρει είστε ζωόφιλες κυρλιες μου και όπου δε σας συμφέρει το ξεχνάτε.Αφού είναι η κλασσική απάντηση που δίνουν όλοι οι κυνηγοί σε σας...εσείς τι απαντάτε? Επικαλείστε όλες αναιμία?? Γιατί το μοναδικό επιχείρημ α αυτό ήταν.Ένα σωστό επιχείρημα δεν είπατε.Όλες είστε άρρωστες με αναιμία δηλαδή. Όσο για τα άλλα που ακούστηκαν ότι απολαμβάνουμε να σκοτώνουμε ζωές και τέτοια...είσαι πολύ πίσω...όποια κοπελίτσα και καλά ζωόφιλη το είπε. Καλύτερο θα ήταν να ξανασκεφτείτε τι είναι ζωόφιλος και πολύ περισσότερο να σκεφτείτε αν εσείς οι ίδιες κοπελίστες είστε

RINIO
13-03-2007, 12:34
Καταρχην καλυτερα να μην μιλας αμα δεν ξερεις.
Θα επρεπε λοιπον να ξερεις πως ολες οι γυναικες λογω των δυσκολων ημερων που εχουν καθε μηνα, χανουν αιμα, με αποτελεσμα να εχουν ολες αναιμια.

13-03-2007, 12:42
Άρα τρώτε κρέας επειδή έχετε περίοδο και αν δεν είχατε δε θα τρώγατε γιατί αντιβαίνει στις ζωοφιλικές σας απόψεις πρερί εκμετάλευσης και δολοφονίας ζώων...ρε πόσο κουτές είστε???ΠΟΣΟ???

Ναταλία Αθανασιάδου
13-03-2007, 12:56
Είσαι τουλάχιστον απαράδεκτος και σωβινιστής.
Δεν θα απαντήσω στις ερωτήσεις σου πρέπει βρώσης κρέατος ή όχι, αλλά θα σου κάνω μία ερώτηση:
ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΣΚΟΤΩΝΕΙΣ ΤΑ ΤΡΩΣ???
ΖΕΙΣ ΑΠΟ ΑΥΤΟ Ή ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ???

RINIO
13-03-2007, 13:03
Συμφωνα παντως με τα λεγομενα του πρεπει να ειναι αθλημα, διοτι οπως ειπε στο γραφειο που δουλευει εχει βρει καποια κουταβια Αρα δεν ειναι κυνηγος κατέπαγγελμα, εκτος και εαν εχει ιδρυσει καμια εταιρεια να εκπαιδευει και και αλλους να γινονται δολοφονοι.

13-03-2007, 13:10
ΟΚ με πείσατε για το πόσο ζωόφιλες είστε και κατηγορείτε τους κυνηγούς...ΟΤΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΑΠΑΝΤΑΕΙ ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΗ Ή ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΠΑΝΤΗΣΗ ΝΑ ΔΩΣΕΙ Ή ΔΕΝ ΤΗΝ ΕΧΕΙ ΣΚΕΦΤΕΙ...Απάντηση πάντως δε δώσατε...συγχαρητήρια στη συνειδητοποιημένη ζωοφιλία που έχετ και δε μπορείτε να απαντήσετε σε μια απλή ερώτηση...

Ναταλία Αθανασιάδου
13-03-2007, 13:21
Απάντησε εσύ στην αρχική ερώτηση "γιατί είσαι κυνηγός" και θα σου απαντήσω σε όσες θέλεις.
Σε όσα topics άνοιξες δεν καταγράφεις μία σαφή στάση στο θέμα του κυνηγιού και αναρωτιέμαι ποιό ένστικτό σου καλύπτεις με αυτή την ενασχόληση.
Αλλά τι λέω τώρα;;;
Είναι δυνατόν να κάνει κανείς κουβέντα μαζί σου;;;
Όχι και το απέδειξες.

Από την άλλη προσπαθώ να καταλάβω εάν πρέπει να εκνευριστώ μαζί σου ή να γελάσω για την απλοϊκότητα των σκέψεων σου.

Μάλλον θα γελάσω γιατί είσαι για γέλια.

13-03-2007, 13:26
Εσύ marin είσαι τόσο μάχημη όπως λες και ζωόφιλη κάργα...και δε μπορείς να απαντήσεις γιατί είσαι ζωόφιλη λέγοντας ότι δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα σε κανέναν...Εδώ θα φαινόταν αν είσαι πραγματικά ζωόφιλη...αν μπορούσες να πείσεις τον καθέναν που έρχεται σε αντίθεση μαζί σου ότι είσαι πραγματική ζωόφιλη και τον πείσεις να παραδειγματιστεί από εσένα...αλλά δε το έχεις κάνει αυτό...συγχαρητήρια λοιπόν και καταλάβαμε τον σκοπό σου τον ζωοφιλικό...να βρίσκεις κανένα αδέσποτο και να το βάζεις σε ένα σύλλογο...να βρίσκεις γονείς και να το δίνεις...και όπωσδήποτε από κάπου "να τα τσιμπάς"...ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΖΩΟΦΙΛΗ marin....και εγώ μαζί σου γιατί σε παραδέχομαι και καταλαβαίνω ότι πονάς πραγματικά για τα αδέσποτα σκυλάκια και γατούλες και κάνεις τόσο για αυτά....μόνο που ξεχνάς ότι αφού θες να ονομάζεσαι ζωόφιλη και να κρίνεις κυνηγούς και πολλούς άλλους...μάθε ότι ζωόφιλη να μη επικεντρώνεσαι στα σκυλιά και στα γατιά και στις αφίσες για τα τσίρκο...υπάρχουν χιλιάδες πράγματα που κάνει ένας πραγματικός φιλόζωος που φυσικά εσύ δεν είσαι...Ξέρεις πως θα σε ονόμαζα εγώ?και ειλικρινά θα σου έδινα επάξια αυτό το όνομα...ΑΔΕΣΠΟΤΟΦΙΛΗ...ξέρω ότι δε πρόκειται να σε πείσω...αλλά είναι γνωστό ότι κολλημένα μυαλά δε ξεκολλάνε....

Στη θέση marin βάλε gikkat και δε μου έρχεται τώρα κάποιο άλλο όνομα...πολλά τέλος πάντων...προς όλους εδώ μέσα τους "ζωόφιλους".

gikkat
13-03-2007, 13:39
distixos den eixame tin tyxi na megalosoume se eparxia opos esy gia na boroume na xaroume ki allou eidous zoa kai na boroume na ta voithisoume...

tha eprepe na ksereis oti i moni panida pou yparxei stis megaloupoleis einai ta adespota skylia-gatia kathos kai orismena eidi poulion... ara einai profanes oti oi epiloges mas einai periorismenes...

13-03-2007, 13:43
ΞΕΚΑΘΑΡΙΖΩ ΤΗ ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ...ΕΙΜΑΙ ΚΥΝΗΓΟΣ,ΠΟΥ ΟΤΑΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΚΥΝΗΓΙ ΔΕΝ ΠΑΩ ΓΙΑ ΤΟ ΘΗΡΑΜΑ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΑΛΛΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΚΔΡΟΜΗ.ΚΑΤΑΣΚΗΝΩΝΟΥΜΕ ΣΤΗ ΦΥΣΗ ΜΕ ΕΙΔΙΚΑ ΣΠΙΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΠΟΥ ΦΕΡΝΟΥΜΕ, ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΕΙΣ, ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΓΥΡΙΖΟΥΜΕ ΧΩΡΙΣ ΟΥΤΕ ΕΝΑ ΠΟΥΛΙ ΚΑΙ ΜΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΙΑΤΙ Η ΕΚΔΡΟΜΗ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΜΑΣ ΑΡΕΣΕΙ ΠΙΟ ΠΟΛΥ, ΠΟΤΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΜΕ ΧΤΥΠΗΣΕΙ ΣΚΥΛΙ ΟΥΤΕ ΓΙΑ ΛΑΘΟΣ "ΗΜΕΡΑΣ" ΟΥΤΕ ΣΤΗΝ ΕΚΠΑΙΔΕΥΣΗ, ΚΑΙ ΣΑΣ ΠΑΡΑΠΕΜΠΩ ΣΤΗΝ ΟΡΟΛΟΓΙΑ ΤΟΥ ΚΥΝΗΓΟΥ ΠΟΥ ΣΗΜΑΙΝΕΙ ΑΓΩ ΤΟΝ ΚΥΝΟ...ΔΗΛΑΔΗ ΟΔΗΓΩ ΤΟ ΣΚΥΛΙ. ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΕΤΣΙ...ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΠΟΛΛΟΙ ΚΑΚΟΠΟΙΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥΣ,ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΛΟΓΟΙ ΚΑΙ ΦΥΣΙΟΛΑΤΡΕΙΣ, ΑΡΕΣΚΟΝΤΑΙ ΣΤΑ ΘΗΡΑΜΑΤΑ ΥΠΕΡΒΟΛΙΚΑ. ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΕΣ ΦΟΡΕΣ ΕΧΟΥΜΕ ΚΑΤΑΓΓΕΙΛΕΙ ΣΤΗ ΔΑΣΟΝΟΜΙΑ ΑΛΛΟΥΣ ΚΥΝΗΓΟΥΣ ΠΟΥ ΧΤΥΠΟΥΝ ΤΑ ΣΚΥΛΙΑ ΤΟΥΣ Η ΚΥΝΗΓΟΥΝ ΠΑΡΑΝΟΜΑ ΠΤΗΝΑ??ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ...ΠΡΕΠΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΚΥΝΗΓΟΙ ΙΔΙΟΙ.ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΟΙ ΕΞΑΙΡΕΣΕΙΣ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΑΝΗΚΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ.ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΜΟΥ ΣΥΝΟΠΤΙΚΑ. ΤΩΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΚΑΠΟΙΑ ΑΠΟ ΕΣΑΣ ΝΑ ΠΕΙ...ΚΑΙ ΤΙ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΧΕΙΣ ΕΔΩ ΜΕΣΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΖΩΟΦΙΛΟΥΣ...ΕΔΩ ΕΙΝΑΙ ΤΙ ΘΕΜΑ...ΕΓΩ ΓΙΑ ΣΑΣ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΖΩΟΦΙΛΟΣ...ΕΣΕΙΣ ΠΩΣ ΕΙΣΤΕ ΖΩΟΦΙΛΟΙ???

Ναταλία Αθανασιάδου
13-03-2007, 14:04
Κανονικά δεν θα έπρεπε να σου απαντήσω, αλλά ο μόνος λόγος που ασχολούμαι για τελευταία φορά είναι επειδή σου είπα ότι θα σου απαντήσω σε όποια ερώτηση θέλεις εάν μου απαντήσεις "γιατί είσαι κυνηγός".

Το τελευταίο που εννοούσα ήταν να μου κάνεις αναφορά στον πλήρη, εννοιολογικό ορισμό της λέξης. Περιγράφεις μία κατάσταση που εμείς, στο νησί της Σύρου κάνουμε κάθε ΣΚ. Ακριβώς όπως το λες. Η μόνη και σημαντική διαφορά είναι ότι δεν κρατάμε ΟΠΛΟ, αλλά φαγητά, νερό, βιβλία, και κρασάκι.
Εσύ γιατί κρατάς;;;; Τι σχέση έχει το όπλο με τη φυσιολατρεία;;;
Τα έχεις μπερδέψει απίστευτα και τραγικά στο μυαλουδάκι σου.

Και αν όλοι εδώ ήταν αδεσποτόφιλοι, όπως μας αποκάλεσες (τιμή μου να με αποκαλούν το ίδιο με τα παιδιά του stray), τότε δεν θα ενδιαφερόντουσαν για τα πουλιά, τα κουνέλια ή οτιδήποτε άλλο ζωντανό εσύ σκοτώνεις για ευχαρίστηση. Αυτό είναι ζωοφιλία, σεβασμός σε κάθε μορφή ζωής.

Ντροπή σου για τα λόγια που έχεις γράψει μέχρι τώρα

Marin
13-03-2007, 14:10
Εσύ marin είσαι τόσο μάχημη όπως λες και ζωόφιλη κάργα...και δε μπορείς να απαντήσεις γιατί είσαι ζωόφιλη λέγοντας ότι δεν έχεις να αποδείξεις τίποτα σε κανέναν...Εδώ θα φαινόταν αν είσαι πραγματικά ζωόφιλη...αν μπορούσες να πείσεις τον καθέναν που έρχεται σε αντίθεση μαζί σου ότι είσαι πραγματική ζωόφιλη και τον πείσεις να παραδειγματιστεί από εσένα...αλλά δε το έχεις κάνει αυτό...συγχαρητήρια λοιπόν και καταλάβαμε τον σκοπό σου τον ζωοφιλικό...να βρίσκεις κανένα αδέσποτο και να το βάζεις σε ένα σύλλογο...να βρίσκεις γονείς και να το δίνεις...και όπωσδήποτε από κάπου "να τα τσιμπάς"...ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΖΩΟΦΙΛΗ marin....και εγώ μαζί σου γιατί σε παραδέχομαι και καταλαβαίνω ότι πονάς πραγματικά για τα αδέσποτα σκυλάκια και γατούλες και κάνεις τόσο για αυτά....μόνο που ξεχνάς ότι αφού θες να ονομάζεσαι ζωόφιλη και να κρίνεις κυνηγούς και πολλούς άλλους...μάθε ότι ζωόφιλη να μη επικεντρώνεσαι στα σκυλιά και στα γατιά και στις αφίσες για τα τσίρκο...υπάρχουν χιλιάδες πράγματα που κάνει ένας πραγματικός φιλόζωος που φυσικά εσύ δεν είσαι...Ξέρεις πως θα σε ονόμαζα εγώ?και ειλικρινά θα σου έδινα επάξια αυτό το όνομα...ΑΔΕΣΠΟΤΟΦΙΛΗ...ξέρω ότι δε πρόκειται να σε πείσω...αλλά είναι γνωστό ότι κολλημένα μυαλά δε ξεκολλάνε....

Στη θέση marin βάλε gikkat και δε μου έρχεται τώρα κάποιο άλλο όνομα...πολλά τέλος πάντων...προς όλους εδώ μέσα τους "ζωόφιλους".

Ζωόφιλη είμαι όχι ψυχαναλυτής καλέ μου.

boxer2
13-03-2007, 14:26
χαχαχαχαχαχχαχα

καλα ρε δε σας πιστευω!!!!!!
συνεχιζετε απο χτες????????????????????

ρε σαχλαμαρα γιατι δεν πηγες παιδικη χαρα σημερα?
περνας πιο καλα εδω ε? :-D

τεσπα, εγω παντως τοχω κοψει το κρεας μιας και με ετρωγαν οι τυψεις... αλλωστε ΠΟΤΕ δεν ειχα βρει σοβαρο λογο-δικαιολογια για τον εαυτο μου που ετρωγα αρνακια,μοσχαρακια,γουρουν ακια,κλπ.

νιωθω πολυ καλυτερα τωρα.

συνεχιστε το βρισιδι :P

13-03-2007, 14:32
που να ξερε ενα αθωο παιδακι που ψαρευει σε μια ακρη μιας λιμνουλας με το καλαμι του που το πηρε απο το χαρτζιλικι του οτι ειναι εγκληματιας...που να ηξερε τι εγκλημα κανει...ακου εκει να ψαρευει αθωα ψαρακια...ρε νουμερα σοβαρευτειτε...

pretts
13-03-2007, 14:45
Μα καλά ρε sachlamari τί έχεις πάθει;; Ειλικρινά! Τόσο απίθανο δηλαδή σου φαίνεται εσένα κάποιος να μη γουστάρει να σκοτώνονται ζώα αν δεν είναι απολύτως απαραίτητο και εφόσον τηρούνται συγκεκριμένες προυποθέσεις;; Γιατί εγώ είχα την εντύπωση πως αν μη τι άλλο αυτό ήταν κοινός τόπος ακόμα και για τους κυνηγούς μιας και είχα την ευκαιρία τα τελευταία χρόνια να μιλήσω με αρκετούς.
Μάλιστα κάποιοι από αυτούς μου απέδειξαν ότι τα σκυλιά τους τα αντιμετωπίζουν σωστά και όχι σαν εργαλεία που άμα χαλάσουν τα αντικαθιστούν και ΟΛΟΙ μα ΟΛΟΙ από αυτούς μου έκραξαν πολύ έντονα την ΣΥΝΤΡΙΠΤΙΚΗ ΠΛΕΙΟΨΗΦΙΑ όπως μου είπαν των κυνηγων που φέρονται απαράδεκτα στα ζώα τους και βγαίνει κακό όνομα στους κυνηγούς.
Αστα όλα στην άκρη λοιπόν και πες μου το εξής.Αφού κι εσύ συμφωνείς πως υπάρχουν οι κακοί αυτοί κυνηγοί και είναι πλειοψηφία , πώς πραγματικά περιμένεις να μη σε κράξουν όταν ακούν ότι είσαι κυνηγός;;;; Σε ξέρουν και από χθες πουλάκι μου;;
Επίσης για κάποιους ανθρώπους είναι αδιανόητο κάποιος να έχει χόμπι να σκοτώνει άλλα ζώα;; Αλήθεια και αυτό σου φαίνεται τόσο περίεργο;;
Μήπως εσύ έχεις κολλήσει λίγο και δεν δέχεσαι τίποτα διαφορετικό;;
Ασε που η όλη αντιπαράθεση ξεκίνησε από την εναντίωση στο να χρησιμοποιήσεις ένα αδεσποτάκι για "πειραματόζωο" εκπαίδευσης..Που αμφιβάλλω αν κατάλαβες και σε αυτή την περίπτωση που είναι το πρόβλημα..
Και τελικά από ένα σημείο και πέρα ο μόνος λόγος σου να μπεις εδώ μέσα είναι για να προκαλέσεις καβγά που πάλι δεν καταλαβαίνω το νόημα..
Γενικά ομολογώ ότι δεν σε καταλαβαίνω παρότι προσπάθησα και παρότι ήθελα.

13-03-2007, 14:46
και τέλος...ευτυχως που ειναι τοσα λιγα τα ατομα σας εσας εδω μεσα με τετοιες αποψεις ενω αντιθετως κυνηγοι με τις δικες μου τις αποψεις ειναι τοσοι πολλοι...και ευτυχως που οι νομοι δεν καλυπτουν εσας...αλλα εμας!!! Άραγε το σκεφτηκατε ποτε αυτο?Που να το σκεφτειτε...εσεις κοιτατε να φροντισετε τα μποξερ,πιτμπουλ,γκολνετ ριτριβερ,λυκοσκυλα,κ.α. που εχετε σπιτια σας και να ταισετε κανενα αδεσποτο...και να υπερηφανευεστε για αυτο στο φορουμ με ομοιους σας.ΔΕ ΣΑΣ ΧΑΛΑΣΕ ΟΜΩΣ ΠΟΥ ΣΑΣ ΓΡΑΦΟΥΜΕ ΟΛΟΙ ΣΤΑ ΑΡΧΙΔΙΑ ΜΑΣ...ψαχτειτε

13-03-2007, 14:50
pretts...εσυ καταλαβες οτι ειμαι κυνηγος που θα αφησει το σκυλι του παρατημενο ή θα το σκοτωσει?Αν καταλαβες κατι τετοιο πες μου να το ξερω. Αφου λοιπον γνωρισες κυνηγους οπως λες καλους κτλ κτλ γιατι δε το λες και στους υπολοιπους εδω μεσα να ξεπερασουν το κομπλεξ τους????

phantomas
Τελικά εκείνος ο αγρότης που καθάρισε τους κυνηγούς, μάλλον πρέπει να είχε δίκιο....

:shock: :shock:

Μέχρι τώρα δεν έγραψα τπτ αλλά έχεις κάνει 60 posts και τα 50 αφορούν κριτικές και διαμάχη με άλλα μέλη του φόρουμ.

Αφού λοιπόν βλέπεις οτι δεν υπάρχουν ταυτόσημες απόψεις μιας και οι απόψεις σου ταιριάζουν καλύτερα με εκείνες των κυνηγών γιατί δεν γράφεις σε κάποιο σχετικό φόρουμ. Στο προτελευταίο post σου ξεπέρασες κάποια όρια....

Ίσως κατά βάθος οι αρχικές σου προθέσεις για το αδεσποτάκι να ήταν καλές αλλά λανθασμένες. Εφόσον δεν δέχεσαι αυτά που σου λένε όχι ένας, αλλά 10 και παραπάνω άτομα δεν υπάρχει νόημα να συνεχίζουμε την κουβέντα.....

Marin
Ρε adminiστρατορα, δε τον πετας τον τυπο? Μου στέλνουν μηνύματα ότι έχει καταντήσει αηδια... δε μπαίνουν όλοι εδω για πόλεμο με ψυχάκιδες.

Μαρίνα

13-03-2007, 14:51
phontoma...ειμαι σιγουρος οτι χαρηκατε για αυτο το γεγονος...και "μπραβο" σας...να τι ατομα εχει εδω μεσα...ζωόφιλοί μου εσεις!!!

pretts
13-03-2007, 14:57
Βρε sachlamari διαβασε λίγο καλύτερα το μήνυμά μου,δεν είναι για μένα η ουσία στο τί θα κάνεις εσύ προσωπικά -και αν θες κιόλας όλα τα δίκια του κόσμου από μένα στο τί θα κάνεις εσύ- με το σκυλί σου,ειλικρινά.Αλλά έχεις εκτροχιαστεί δεν το καταλαβαίνεις;; Δε γίνεται πλεον διάλογος εδω και εσύ μιλάς πολύ άσχημα χωρίς καθόλου να σκέφτεσαι αυτά που σου γράφω.
Αν θες coolare λίγο να προσπαθήσουμε να βγάλουμε συννενόηση.

aggeliki
13-03-2007, 14:58
ρε sachlamari απαντησε μια φορα σε καμια ερωτηση.θελεις να μας πεισεις οτι το να βγαινεις με ενα οπλο και να σκοτωνεις αθωα πλασματακια ειναι καλο??πραγματικα δηλαδη το πιστευεις αυτο??

phantomas
13-03-2007, 14:59
Σαχλαμάρι έκανα edit.....δες παραπάνω.

όσο αφορά το αν χάρικα ή όχι για τους κυνηγούς είναι άλλο θέμα. Δεν μιλαώ γι' αυτό τώρα...

Marin
13-03-2007, 15:00
ρε sachlamari απαντησε μια φορα σε καμια ερωτηση.θελεις να μας πεισεις οτι το να βγαινεις με ενα οπλο και να σκοτωνεις αθωα πλασματακια ειναι καλο??πραγματικα δηλαδη το πιστευεις αυτο??

Αφού αγαπάει το σκύλο του? σιγα... ζωόφιλος είναι, τι θες και συ τώρα? :)

13-03-2007, 15:04
Κοίτα να δεις...το ποστ ξεκίνησε με 3 αδέσποτα που βρήκα.Τώρα τα φροντίζω και τα 3.Ξυπναω πρωι μονο και μονο να παω να τα ταισω και να τα χαιδεψω.Το βρασυ φευγω οταν πανε στη φωλιτσα τους να κοιμηθουν.Το μεσημερι παω νωριτερα στη δουλεια για να τα δω και να τα φροντισω.Τα εχω κοινωνικοιησει με τα αλλα σκυλακια της περιοχης γιατι στην αρχη πηγαν να τσακωθουν.ΣΠΙΤΙ ΜΟΥ ΟΜΩς ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΑ ΠΑΡΩ ΠΩΣ ΤΟ ΛΕΝΕ!!!!Και έρχεται η marin να μου πει οτι ειμαι επικινδυνος κτλ επειδη ενα κουταβακι (που απο οτι διαπιστωσα δε γινεται γιατι ειναι συνεχεια με τη μαμα του) ηθελα να του μαθω καποιες εντολες...και καπου εκει ξεκινησε η παρανοια των ατομων του φορουμ γενικοτερα...Εγω ειμαι ο επικινδυνος?????