PDA

View Full Version : Ενοικιαζόμενα δωμάτια, ξενοδοχεία, camping, παραλίες

platon
27-06-2007, 09:30
Επειδή υπάρχουν σκόρπια posts με διευθύνσεις τηλέφωνα, περιοχές, ας τα μαζέψουμε όλα μαζί εδώ ώστε να μην ψάχνουμε κάθε φορά όλο το forum για ένα τηλέφωνο.

Μόνο επιβεβαιωμένα από εμάς τους ίδιους, όχι από άλλα sites ή διαφημιστικά γιατί ξέρουμε πως έχει η κατάσταση.

platon
27-06-2007, 09:36
Σύρος: Κατεργάκι & Σαντορινιοί (δεν είναι τελείως ερημικές, αλλά μαζευόμαστε οι "σκυλοχτυπημένοι" και γίνεται της κακομοίρας)
Τήνος: Πολλές

Οι παραπάνω και τον Αύγουστο ακόμα

sofiaklv
27-06-2007, 10:07
Στη Νάξο εξαιρούνται οι οργανωμένες πλαζ κοντά στη χώρα (δηλαδή Αγ. Γεώργιος, Αγ. Προκόπης, Αγ. Άννα), αλλά από 'κει και πέρα μπορείτε να κάνετε μπάνιο με το ζωάκι σας παντού. Καμπόσα σκυλιά συναντάμε στην παραλία της Πλάκας προς το τέρμα (αφού τελειώνουν τα ξενοδοχεία)

Ναταλία Αθανασιάδου
27-06-2007, 11:15
Ενοικιαζόμενα δωμάτια που μείναμε πέρσι το καλοκαίρι με τη Χαρά μου:
Πάνορμος Τήνου
http://www.panormos-apartments.gr/gr/

Dralion
27-06-2007, 15:24
Πορτο Χελι, ξενοδοχειο "Ροζος"
Πορτο Χελι, εστιατοριο "Αλατι & Πιπερι"

Κανενα προβλημα με σκυλια. Στο εστιατοριο μια απο τις καλυτερες ελληνικες κουζινες που ξερω (και ειμαι δυσκολος).
Για τις παραλιες δεν ξερω, γιατι δεν κολυμπαω στις παραλιες :-)

Υ.Γ. Εννοειται οτι δεν εχω καμμια επαγγελματικη η οικογενειακη σχεση με τα μαγαζια που αναφερω

platon
27-06-2007, 18:11
http://www.pets.gr/index.php?option=com ... Itemid=464 (http://www.pets.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=639&Itemid=464)

Marin
27-06-2007, 18:17
Ρε με προλαβες??? Τώρα μπηκα να το ανακοινωσω.

Καθε μηνα ανανεωνεται αυτοματα η λιστα.

AUKEAN
02-07-2007, 14:12
Για παραλιες Β. Ελλάδα,Θεσσαλονίκη.
1)Παραλία Σάνι,
1ο πόδι,
όπως μπάινετε στο resort στρίβετε δεξιά,προσπερνάτε τους σεκιουριταδες λέγοντάς του οτι πάτε στο beach bar mpousoula, συνεχίζετε ευθεία και φτάνετε στο τελευταίο πάρκινγκ του ξενοδοχείο, εκεί κόβετε όλο δεξια μέσα στον χωματόδρομο και τερματίζετε σε ένα δασάκι απο πέυκα και άμμο, τέρμα εκει για τα συβατικά autos το υπόλοιπο 3λεπτο περπάτημα, ή αν έχετε 4χ4 συνεχίζετε μέσα απο τις αμμούτσες πιο κάτω πάλι δεξιά.

2)Τριστινίκα,
2ο πόδι κάτω κάτω, δίπλα απο το ethnic.

3)Ακτή καλογριάς 2ο πόδι απο την μεριά του porto caras.

Και γενικά μην μασατε έχει πολλά μέρη χωρίς πραγματικές απαγορέυσεις.

HitMan
02-07-2007, 18:41
Στο http://www.travel.gr στον τομέα "Διαμονή" μπορεί να γίνει αναζήτηση με φιλτράρισμα καταλυμάτων που επιτρέπουν κατοικίδια!!! 8)

kango
12-07-2007, 16:58
camping rovies evoia!super me ta skylia!to thl einai!22270-71120,71123,71122,2106718232 :-D

dafni
16-07-2007, 00:12
Μόλις γύρισα από τον παράδεισο του σκύλου! Δεύτερο πόδι Χαλκιδικής παραλία Συκιάς, camping Πιτσόνι (αν και νομίζω ότι και στα άλλα δύο δεν θα πάιζει πρόβλημα). Είχε καμια δεκαριά σκυλάκια το ΣΚ και πρώτη φορά είδα σκυλί να κάνει μπάνιο σε γεμάτη παραλία και να μην ενοχλείται κανένας! Στο beach bar παίζουν στάνταρ 2 σκυλάκια και γενικά πολύ άνετα :-D
Εμείς εκεί θα είμαστε τον Αύγουστο πάντως! :-D
Αααα και είναι και τζάμπα ο σκύλος όχι 3 ευρώ όπως σε κάτι άλλα..

Nemo
30-07-2007, 13:00
Ξενώνας "Αρσινόη" στα Μέθανα http://www.methana-hostel.gr/ . Με τεράστια αυλή (ο χώρος ήταν παλιά δημοτικό σχολείο), όπου τα σκυλιά τρέχουν ανενόχλητα όσο εμείς πίνουμε καφέ και θαυμάζουμε τη θέα :-D

Nikosg7
04-08-2007, 13:07
Χθες το βράδυ γύρισα απο Σέριφο και σας προτείνω το μοναδικό camping της Σερίφου.Εννοείται οτι επιτρέπονται τα σκυλιά και ήταν γεμάτο σκύλους εκει.Ακόμα και στην πισίνα τα βάζανε και δεν έλεγε κανένας τίποτα.

Όμορφο camping όμορφο νησί

ana
06-08-2007, 22:26
στην βασιλική Λευκάδας στο surf hotel πριν 2 χρόνια τουλάχιστον που πήγαμε επέτρεπαν το σκυλι στο ξενοδοχείο.
στον Αρώνη bungalows στην Νεάπολη απέναντι από την ελαφόνησο δεν έχουν κανένα πρόβλημα με τα σκυλιά.
στην Μύκονο πέρισυ πήγα σε ένα ξενοδοχείο στον Καλαφάτη...δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα...αλλά δεν έχει ΄πάρα πολλά στον Καλαφάτη..
στην Ιαλυσσό της Ρόδου ξενοδοχείο Τερίνικος...στο τηλέφωνο βέβαια όταν έκλεισα ήταν πολύ άνετος όταν πήγαμε εκεί άρχισε να λέει για μπαλκόνι και ιστορίες αλλά τελικά μια χαρά ..ο ραπερ κοιμήθηκε κανονικά μέσα
.όσον αφορά τις παραλίες γενικά δεν έχουμε αντιμετωπίσει ποτέ ιδιαίτερο πρόβλημα...βέβαια αποφεύγουμε τις παραλίες με πολύ κόσμο. όλα τα παραπάνω μέρη καθώς και η Νάξος όπως ήδη έχει αναφερθεί έχουν πολλές "φιλόξενες" παραλίες για τα τετράποδά μας

vOOz
07-08-2007, 09:53
Διαβασα στο σαιτ blueflag, λεει οτι για να παρει μια παραλια γαλαζια σημαια, πρεπει να ειναι υπο συνοδεια τα κατοικιδια.. με λιγα λογια και στις 450 παραλιες με γαλαζια σημαια στην ελλαδα μπορειτε να πατε αφοβα! :-D

fwteinh
16-08-2007, 12:01
να το γραψω κι εδω πως στο καμπιγκ της σεριφου coralli επιτρεπονται τα σκυλια , χωρις πληρωμη και αποσο ειδα ειναι οι μασκοτ ...ολοιι τα εχουν στα οπα οπα

matilda
26-08-2007, 19:14
Ελαφόνησος camping Simos στην ομώνυμη παραλία του νησιού. Πολύ καλό και οργανωμένο camping όπου επιτρέπονται οι σκύλοι χωρίς χρέωση.
τηλ: 27340 22672

Στην υπέροχη και απέραντη παραλία του camping όλοι είναι άνετοι με την παρουσία σκύλων εντός και εκτός νερού. Το μόνο πρόβλημα είναι ότι δεν υπάρχει ίχνος δέντρου οπότε εφοδιαστείτε με ομπρέλες, σχοινάκια κλπ τόσο για εσάς και οποσδήποτε για τον σκύλο σας

Σε όλους τους κοινόχρηστους χώρους του camping εστιατόριο καφέ κλπ πείραμε μαζί το σκυλί χωρίς πρόβλημα. Επίσης στα ταβερνάκια που φάγαμε στην χώρα το πείραμε μαζί.

larous
27-11-2007, 09:48
στην Μύκονο πέρισυ πήγα σε ένα ξενοδοχείο στον Καλαφάτη...δυστυχώς δεν θυμάμαι το όνομα...αλλά δεν έχει ΄πάρα πολλά στον Καλαφάτη..

Λογικά πρέπει να μιλάς ή για το Ανεμόεσσα ή για το Αφροδίτη ή για το Αναστασία.

ana
27-11-2007, 17:10

Λογικά πρέπει να μιλάς ή για το Ανεμόεσσα ή για το Αφροδίτη ή για το Αναστασία.

το Αναστασία σίγουρα όχι γιατί έχει το όνομά μου οπότε θα το θυμόμουν... αλλά νομίζω αν το "Αναστασία" είναι ένα μεγάλο ότι είναι αυτό ακριβώς που βρίσκεται από πίσω του. Αυτό που έμενα είναι διαμερίσματα και δεν ήταν πάνω στον κόλπο του Καλαφάτη αλλά λίγο πιο πριν και ακριβώς από κάτω από το ξενοδοχείο έχει έναν πάρα πολύ μικρό κολπίσκο... βοήθησα? όχι έ? κάποια στιγμή που θα βρώ χρόνο θα το ψάξω και θα γράψω και όνομα...

larous
28-11-2007, 11:50
Υπάρχει και το Δελφίνια το οποίο νομίζω είναι πίσω από το Αναστασία

Mitsi
28-12-2007, 18:20
Γειά σας, σήμερα γυρίσα απο τα Λουτρά Πόζαρ. Πήγαμε χωρίς την Μήτσι (Εμεινε με τον αδερφό μου) . Ρώτησα στην περίπτωση που θα ξαναπάμε αν δέχονται σκυλιά και ιδιαιτερα θετική απάντηση δεν πηρα. Μάλιστα μια πανσιον μου είπε ότι αν είναι θα το έχω έξω (εχουν μπαλκονάκι) γιατι είχαν πει ναι σε κάποιους βάλαν μέσα τα σκυλια και κάναν χάλια τις κουβέρτες (ετσι είπαν). Πως μπορω να ξερω για το συγκεκριμένο μέρος. Πρέπει να ρωτάω εναν εναν?

Nemo
11-03-2008, 15:04
Φίλη μου σκέφτεται να πάει για Πάσχα στην Πελοπόννησο, πιθανότατα Μάνη και Μονεμβασιά. Αν κάποιος ξέρει ξενοδοχεία στην ευρύτερη περιοχή που αποδεδειγμένα να δέχονται ζώα, ας ενημερώσει 8)

ana
12-03-2008, 14:28
Γειά σας, σήμερα γυρίσα απο τα Λουτρά Πόζαρ. Πήγαμε χωρίς την Μήτσι (Εμεινε με τον αδερφό μου) . Ρώτησα στην περίπτωση που θα ξαναπάμε αν δέχονται σκυλιά και ιδιαιτερα θετική απάντηση δεν πηρα. Μάλιστα μια πανσιον μου είπε ότι αν είναι θα το έχω έξω (εχουν μπαλκονάκι) γιατι είχαν πει ναι σε κάποιους βάλαν μέσα τα σκυλια και κάναν χάλια τις κουβέρτες (ετσι είπαν). Πως μπορω να ξερω για το συγκεκριμένο μέρος. Πρέπει να ρωτάω εναν εναν?

Δυστυχώς δεν έχω βρεί άλλον τρόπο! όταν πρόκειται για διακοπές αρκετό καιρό πριν μπαίνω στο νετ και παίρνω με την σειρά όλα τα καταλλύματα και ρωτάω αν επιτρέπετε κατοικίδιο. Ακόμα και αν έχουν ταμπελίτσα ότι επιτρέπετε θέλω να είμαι σίγουρη ότι μπορώ να τον έχω μέσα στο δωμάτιο γιατί πολλοί τα επιτρέπουν μόνο στο μπαλκόνι :?

marinaki
12-03-2008, 15:36
Εγώ εχω βρεί στο Ναύπλιο ξενοδοχεία που δέχονται ζώα. Όμως δεν ξέρω για σίγουρα,έτσι λέει στο site τους. :?

Nemo
12-03-2008, 16:00
Μια και ξαναπιάσαμε αυτή τη συζήτηση, να προσθέσω τα δωμάτια Niki's Village στο νησί του Πόρου. Σε ερώτησή μου αν δέχεται κατοικίδια, ο ιδιοκτήτης μου είπε "αφού το σκυλί το έχεις εσύ μέσα στο σπίτι σου, γιατί να μην το θέλω εγώ στο ξενοδοχείο μου;" :wink: Κρατάω μια μικρή επιφύλαξη βέβαια επειδή πήγα εκτός σαιζόν (πριν δυο βδομάδες) και είχε ελάχιστο κόσμο, ελπίζω το καλοκαίρι να μην αλλάζει απόψεις.

gikkat
12-03-2008, 16:03
Μια και ξαναπιάσαμε αυτή τη συζήτηση, να προσθέσω τα δωμάτια Niki's Village στο νησί του Πόρου. Σε ερώτησή μου αν δέχεται κατοικίδια, ο ιδιοκτήτης μου είπε "αφού το σκυλί το έχεις εσύ μέσα στο σπίτι σου, γιατί να μην το θέλω εγώ στο ξενοδοχείο μου;" :wink: Κρατάω μια μικρή επιφύλαξη βέβαια επειδή πήγα εκτός σαιζόν (πριν δυο βδομάδες) και είχε ελάχιστο κόσμο, ελπίζω το καλοκαίρι να μην αλλάζει απόψεις.

Στον Πόρο σου νοικιάζω κι εγώ αν θέλεις το σπίτι μου, δέχομαι και σκύλους of course :wink:

demina
12-03-2008, 16:24
Νομιζω οτι θα ηταν καλο να κανουμε ενα καινουργιο θεμα και να γραψουμε ξενοδοχεια που δεχονται τα μωρα μας αλλα να εχουμε παει ομως και να μας εχουν φερθει καλα.
Δε μπορει θα μαζευτει μια λιστα απο ολη την Ελλαδα ωστε να εχουμε επιλογες αλλα να ξερουμε και που παμε..

Nemo
12-03-2008, 16:27
Νομιζω οτι θα ηταν καλο να κανουμε ενα καινουργιο θεμα και να γραψουμε ξενοδοχεια που δεχονται τα μωρα μας αλλα να εχουμε παει ομως και να μας εχουν φερθει καλα.
Δε μπορει θα μαζευτει μια λιστα απο ολη την Ελλαδα ωστε να εχουμε επιλογες αλλα να ξερουμε και που παμε..
Γι' αυτό ακριβώς ξεκινήσαμε αυτό το θέμα πριν αρκετούς μήνες... το γράφει καθαρά ο Platon στο πρώτο post :wink:

demina
12-03-2008, 17:39
Ops! sorry! διαβασα μονο τις νεοτερες ανακοινωσεις και νομιζα οτι ειναι ενα αλλο θεμα που ειχα διαβασει παλιοτερα..
Λοιπον αυτο ειναι τα ενοικοιαζομενα δωματια που παμε τα τελευταια 2 χρονια.
Ειναι στη Βουρβουρου Χαλκιδικης.
Ειναι φανταστικα μεσα στη φυση..
Εχει απειρες παραλιες απο εκεινη τη πλευρα που μπορεις να κανεις μπανιο με το σκυλο σου..

http://www.halkidiki.com/elena/index_g.htm

Οι οικογενεια που το εχει εχουν ενα κανις και το εχουν εκει ολο το καλοκαιρι οποτε δε μιλαει κανεις!
Η Δαφνη κυκλοφορει ελευθερη στους κηπους και το καλο ειναι οτι το συγκροτημα συνορευει με το δασος οποτε παει τη βολτα της και οποτε θελει γυρναει.
Ειναι πολυ ασφαλες γιατι ο δρομος ειναι σχετικα μακρια..
Το μονο που σου ζητανε ειναι να μαζευεις τα κακακια το οποιο εννοειτε φυσικα!
Εμεις βεβαια τα κακακια μας τα κανουμε στο δασος επειδη δε θελουμε να μας βλεπει κανενας,ντρεπομαστε..
Μαλλον θα παμε και φετος ... θα ηθελα να παμε και πουθενα αλλου αλλα η Δαφνη ειναι τεραστια και δεν μπορω να βρω αλλου ευκολα να μας δεχονται.Εννοειτε μεσα στο δωματιο..
Αν ξερετε κανενα μερος οπουδηποτε στην Ελλαδα πειτε μου..

demi
13-04-2008, 10:27
Αν μπορούσε κάποιος από τους συμπάσχοντες να μας βοηθήσει ... Θέλουμε να πάμε με το παιδί (ένα πάρα πολύ ήσυχο Golden Retriever) στην εξοχή τώρα το Πάσχα να αναπνεύσουμε λίγο και να τρέξουμε, αλλά δεν μας δέχεται κανένα ξενοδοχείο! Μήπως έχετε υπόψιν σας να υπάρχουν τίποτε φιλόζωα ξενοδοχεία σχετικά κοντά στην Αθήνα π.χ Κύθνος, Άνδρος κλπ που να μην μας κλείνουν το τηλέφωνο στα μούτρα ;

Xotikouli
13-04-2008, 11:11
Καλώς ήρθες!

Δες τις παρακάτω συζητήσεις:

ΔΙΑΚΟΠΕΣ.....? (http://pets.gr/phpBB/viewtopic.php?t=734&highlight=%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%E1)

Σκύλος σε ξενοδοχείο/ενοικιαζόμενο δωμάτιο (http://pets.gr/phpBB/viewtopic.php?t=335&highlight=%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%E1)

camping gia skylia!!!!!!!!!!!neeeeeeeeeeee!!!!! (http://pets.gr/phpBB/viewtopic.php?t=1409&highlight=%EE%E5%ED%EF%E4%EF%F7%E5%DF%E1)

Επίσης δες και εδώ:

Ξενοδοχεία που δέχονται ζώα (http://www.pets.gr/index.php?option=com_content&task=view&id=639&Itemid=464)

Οποιο και να βρεις που να σε ενδιαφέρει, πάρε τηλέφωνο πριν πας γιατί καμιά φορά μπορεί να αλλάξει κάτι από σεζόν σε σεζόν.

Καλές διακοπές! :-)

Myriam
13-04-2008, 11:17
Γεια σου Ντεμι
Εδώ κάποια λινκς που βρηκα:

Ζάκυνθος σχετικά κοντά.
http://www.zanteweb.gr/zakynthos.zante/gr/boschettovillage

Νάξος:
http://www.greekviews.com/hotels/hotel.cfm?44AFECF0A01C3A383B0ECE03D162C9D8342C401D 4A1D19FC21E6F9136EC23B5E
αν βρω τίποτα πιο κοντά θα σου γράψω..

gikkat
14-04-2008, 10:46
Καλό θα είναι τα links που δίνουμε να είναι τσεκαρισμένα. Μέρη που έχουμε πάει με τα ζώα μας και δεν μας αντιμετώπιζαν ως εξωγήινους. Links με ξενοδοχεία που - λένε ότι - δέχονται ζώα μπορούμε να βρούμε άπειρα. Ευχαριστώ... Κατερίνα

Mitsi
14-04-2008, 10:51
Καλό θα είναι τα links που δίνουμε να είναι τσεκαρισμένα. Μέρη που έχουμε πάει με τα ζώα μας και δεν μας αντιμετώπιζαν ως εξωγήινους. Links με ξενοδοχεία που - λένε ότι - δέχονται ζώα μπορούμε να βρούμε άπειρα. Ευχαριστώ... Κατερίνα

Πολυ σωστα!! Βρηκα ξενοδοχειο που δέχεται σκυλια και όταν τον πήρα τηλέφωνο δεν ήταν και ιδιαιτερα θερμος. Και όταν τον ρώτησα ότι θελω να αφησω και το σκυλι κάποιες ώρες στο δωμάτιο μου γιατι θα πάω σε ένα γάμο μου το απαγόρευσε.

demi
14-04-2008, 21:27
Σας ευχαριστώ θερμότατα για την συμπαράσταση. Να σας πω μόνο ότι από την έρευνα προέκυψε ότι στη Κύθνο δεν γουστάρουν τα ζώα ούτε με σφαίρες γι αυτό να μην πηγαίνουμε να τους ακουμπάμε τα λεφτά μας. Ούτε αυτό το Μελτέμι που το βρήκα από λίστα με φιλοζωικά δέχτηκε ούτε και κανενα άλλο. Αίσχος! Στη δε Σίφνο που τον είχαμε πάρει μαζί όταν ήταν κουτάβι τώρα τα μάσαγαν και μας είπαν μόνο αν δεν περνάμε από την ρεσεψιόν και βγαίνουμε πηδώντας τα κάγκελα!!! Ε, λέω και γω ας αφήσουμε τα νησιά και ας πάρουμε τα βουνά τότε!!! Ούτε κει μας δέχτηκαν. Μόνο σε ένα στο Τολό που έγραφε στο σάιτ ότι δέχεται αλλά και αυτοί έχουν εξαφανιστεί σήμερα που θα τηλεφωνούσαν για επιβεβαίωση!!!Πάντως δεν ξέρω που βρέθηκαν αυτοί οι ξενοδόχοι στις λίστες και δηλώνουν φιλόζωοι, το 80% είναι απάτη. :(

rula
14-04-2008, 21:43
Δυο ξενώνες καρατσεκαρισμένοι απο δικές μου διακοπές είναι ο Σαμωνάς στην Κρήτη κοντά στα Χανιά http://www.samonas.gr, μέχρι και σπιτάκι μας έβαλε στην αυλή για την Αρούνα μας, άσε που είχε και το μυθηκότερο ημίαιμο ροντβάιλερ που έχω δει ποτέ μου.

Ο άλλος είναι στα Ζαγοροχώρια στο Δίκορφο, πήγα φέτος και το σκυλί το είχα συνεχώς μέσα στο σπίτι. http://www.dikorfo-houses.gr/

Αυτάτα δυο τα προτείνω ανεπιφύλακτα.

demi
14-04-2008, 21:51
Καλά εγώ έχω ατυχήσει και από πατέρα και από πεθερό οπότε από σκυλοξενοδοχείο περιμένω προκοπή; Σούπερ!!! Πάντως αυτά τα μέρη είναι πολύ μακριά. Και γω ξέρω φιλόζωη ιδιοκτήτρια δωματίων στην Αντίπαρο, αλλά αυτά είναι για το καλοκαίρι. Αυτή η κοπέλα με τα rooms στην Άνδρο, αν ακούει θα μας δώσει τα τηλ. ;

Nemo
15-04-2008, 11:03
Δοκίμασες να πάρεις σε κάποιο απ' αυτά που αναφέρονται εδώ; http://pets.gr/phpBB/viewtopic.php?t=1234&start=0

demi
16-04-2008, 18:15
Ολα αυτά είναι οκ για καλοκαίρι. Εμείς τελικά θα κάτσουμε στο αυγό μας (τουλαχιστον θα είναι βαμένο) μετά την τελευταία ήττα που ενώ κλείσαμε στο Paradise Lost στο Τολό που δηλώνει φιλόζωο στο σάιτ του, λέγοντάς της μετά για τον σκύλο στο τέλος -αφού το έγραφε είμασταν σίγουροι- κ αυτή το γύρισε ότι θα μας πάρει τηλ γιατί δεν είναι σίγουρη αν τελικά υπάρχουν δωμάτια....κλπ κ εξαφανίστηκε!Καλά όλοι αυτοί δεν θα έπρεπε να φύγουν από τις λίστες ;

Mitsi
17-04-2008, 10:24
Καμπινγκ και πάλι κάμπινγκ!! Τοσο πολυ δουλεια έχουν που δεν μας θέλουν!

MATOYLA
17-04-2008, 14:10
εκτός εποχής αλλά θα το πω :
το καμπινγκ στην Αγία Άννα της Έυβοιας με χαρά μας δέχτηκε το καλοκαίρι που μας πέρασε, με την προυπόθεση να έχουμε μαζί το βιβλιάριο υγείας του σκύλου και για τις ανάγκες του να βγαίνει εκτός του καμπινγκ.
ούτε με ρώτησαν τι σκύλο έχω ούτε τίποτα....
άψογοι όλοι τους -!!
και το κάμπινγκ τέλειο :-D :-D

dafni
17-04-2008, 14:14
Ματούλα το καλοκαίρι ήμουνα στην Εύβοια σε αυτό το camping και μας άφησαν με τα χίλια ζόρια με τον όρο να πάμε στο τέρμα του camping δίπλα σε ένα κτίριο που μάλλον ήταν οι αποχετεύσεις και πέρα από τη μπόχα έκανε και απίστευτο θόρυβο. Πάλι καλά βρήκαμε την άλλη μέρα μια παραλία και σηκωθήκαμε και φύγαμε.

MATOYLA
17-04-2008, 14:27
ειλικρινά δεν είχα κανένα πρόβλημα και μάλιστα το σκυλί κυκλοφορούσε ελεύθερο και όλα τα πιτσιρίκια είχαν τρελαθεί.
ποιά περίοδο ήσουν??
εμείς περίπου μέσα Ιουλίου αν θυμάμε καλά.
ούτε δίπλα στις τουαλέτες ούτε τίποτα
δεν είναι ότι δεν σε πιστεύω αλλά μου κάνει εντύπωση!!

dafni
17-04-2008, 14:46
Αύγουστο ήμασταν. Μπορεί να ήταν άλλος στην υποδοχή ή λόγω περιόδου να μην δεχόντουσαν.

Irene
05-06-2008, 10:52
Κανεις καμια ιδεα για Κυκλαδες ??

ψαχνω αλλα δεν εχω βρει τιποτα μεχρι τωρα ... :?

demi
05-06-2008, 11:11
Πάντως εμείς πέρυσι το καλοκαίρι δεν είχαμε πρόβλημα στην Αντίπαρο. Τον δεχόντουσαν στα περισσότερα, αλλά στις παραλίες μας έφερναν το λιμενικό, γιατί όπως μας εξήγησαν το πρόβλημα δεν είναι οι ντόπιοι αλλά οι φραγκάτοι οικογενειάρχες που έχουν αγοράσει σπίτια εκεί και θεωρούν ότι ο πεντακάθαρος σκύλος μου λερώνει πιο πολύ τη θάλασσα από τα παιδιά τους.

scoa
05-06-2008, 13:15
εγω φετος εψαχνα απο τον καταλογο του κοινωνικου τουρισμου ( με εισιτηρια) για κερκυρα. τα ξενοδοχεια της λιστας τα πηρα ολα ενα προς ενα..στο ιντερνετ ολα δεχονται ζωα..στο τηλεφωνο ουτε ενα!!και μιλαμε για κερκυρα που ειναι ενα μεγαλο νησι , προς το πολιτισμενο μου εκανε λογω τουρισμου και τι ναπω..

demi
05-06-2008, 13:25
Μπα, ο πολιτισμός στην Ελλάδα δεν περιλαμβάνει τα ζώα. Μόνο σε πιο χύμα νησιά υπάρχει ελπίδα αλλά και πάλι το θέμα με τις παραλίες ισχύει παν τού γιατί θα βρεθεί ο περίεργος να κάνει ιστορίες. Θέλει πολύ ψάξιμο και πολύ υπομονή. Εγώ πάλι δεν έχω μόνο το πρόβλημα που θα τον πάρω αλλά και που θα τον αφήσω...που είναι τελείως αδιέξοδο αν δεν έχεις άνθρωπο φιλόζωο που θα σου φερθεί σαν να ήταν δικό του. Γι αυτό θα ήθελα να κάνω μια έκκληση αν υπάρχουν και άλλες τέτοιες περιπτώσεις, μήπως μπορούσαμε να συνεργαστούμε ώστε να προσφέρουμε εναλλάξ φιλοξενία στα ζώα μας. Εγώ πάντως μόνο σε πραγματικά φιλόζωους θα μπορούσα να εμπιστευτώ το παιδί, και όχι σε αυτούς τους εμπορους που κυκλοφορούν που επιστρέφω και το βλέπω πως κακοπέρασε μου βγαίνουν όλα ξινά.

IOANNABR
05-06-2008, 14:22
Προπερσι τι καλοκαίρι πήραμε πρώτη φορά το καμάρι μας μαζί μας για διακοπές.Πήγαμε σε ένα κάμπιγκ στη Χαλκιδική. Ο σκύλος έπρεπε να είναι δεμένος και φυσικά την ανάγκη του να τη κάνει έξω απο το κάμπιγκ.Στην παραλία μπροστά από το κάμπιγκ απαγορευότανε να κατέβει.Γι'αυτό κι εμείς πηγαιναμε μερικά χλμ μακριά στο τέλος της παραλίας κοντά σε βράχια.Εκεί δεν είχαμε προβλημα μέχρι κάποια μέρα που είδα μια "κύρια" να περπατάει για ώρα και να έρχεται προς το μέρος μας.Την ώρα που πλησίαζε άρχισε να φωνάζει ότι ο σκύλος είναι εστία μολυνσης και να βγει από τη θάλασσα.Σημειώνω οτι ο Μπράϊαν δε κολυμπάει απλά βουτάει τα ποδαράκια του.Της απάντησα ότι όταν αυτή σταματήσει να κατουράει στη θαλασσα τότε θα βγάλω κι έγω το σκύλο.Πηρα αμεσως τηλ στο λιμενικό και ρώτησα τι ισχύει. Με ενημέρωσαν οτι τα σκυλιά επιτρέπονται στις παραλίες αλλα για να μπει στη θάλασα πρέπει να ειναι σε απόσταση περίπου 500 μέτρα απο τον τελευταίο λουόμενο.Και στο τέλος μου είπε "Τώρα αν πέσετε σε περίεργο , τι να σας πω.Υπομονή!"

scoa
05-06-2008, 14:29
παντως απο το σαιτ του εοτ οσον αφορα δικαιωματα και υποχρωσεις ταξιδιωτων λεει

Η διατήρηση μέσα στο ξενοδοχείο κάθε είδους κατοικίδιων ζώων απαγορεύεται, εκτός αν διατίθεται στο ξενοδοχείο ειδικός γι’ αυτό το σκοπό χώρος. Σε κάθε περίπτωση, πρέπει να υπάρχει αντίστοιχη συνεννόηση μεταξύ ξενοδόχου και τουρίστα - καταναλωτή σχετικά με το θέμα αυτό.

οποτε ειναι στην καλη θεληση του καθενος

drosia
07-06-2008, 20:50
εψαχνα για Μηλο και βρηκα μερικα που ελεγαν οτι δεχονται κατοικιδια
εγω θα παω χωρις Παρουλη, αλλα θελει ψαξιμο αρκετα, παντως εχει καποια

Mitsi
08-06-2008, 16:25
Εμεις ψάχνουμε για Λάρισα για μια μερα τον Σεπτεμβρη γιατι θα παμε οικογενειακως σε ενα γάμο.
Εχω βρει καποια ξενοδοχεια (2) σε ενα μου εστειλαν μηνυμα οτι εχουν τον πρωτο οροφο για αυτο τον σκοπο.
Μάλλον θα κλεισω εκει αν και αυτο που με απασχολει οτι λογω της υποχρεωσης θα πρεπει να την αφήσουμε κάποιες ώρες στο δωματιο. Για την Μήτσι ειμαι σιγουρη οτι θα ειναι ήσυχη για αυτους δεν ξερουν αν θα το δεχτουν.

Επειδη ο αδερφος ειναι απο χτες σε ενα ξενοδοχειο κοντα στην Λάρισα τους ρώτησε και σαν απάντηση του δώσαν φέρτο και βλεπουμε τι θα γινει! (περαν τις ερωτησεις αν ειναι μικρο ή μεγάλο) Θα κάνω 400χμλ με μια απορία???
Τελικως τοσο δυσκολο ειναι να βρεις ξενοδοχειο για το σκυλι σου και για σένα?

deneb47
10-06-2008, 20:28
mipws kserei kaneis an iparxoun stin ellada ksenodoxeia pou exoun kai tin paroxi filaksis skilou
pou erxetai kapoios sto dwmatio sou kai to filaei oso leipeis opws stis alles politismenes xwres?

demina
10-06-2008, 22:01
χαχα! :smt043 :smt043 :smt043 :smt043
καλο ηταν αυτο..

marinaki
10-06-2008, 22:58
Λάθος το διατύπωσες! Όχι "στις αλλες πολιτισμενες χώρες". Το σωστό είναι στις "πολιτισμένες χώρες" σκέτο. Εμείς είματε απολίτιστοι!
Κ μιας κ το λύσαμε αυτο :D να σου απαντησω:εδώ δεν έχουμε ξενοδοχεία που καλά καλά να δέχονται ζώα θα έχει κ με ανθρώπους να τα προσέχουν... ανεκδοτο.
Πάντως αν, λεω αν κάποιος βρεί ένα τέτοιο μέρος στην Ελλάδα(μαλλον θα είναι στην Ελλάδα ενός παράλληλου σύμπαντος) να μας το πει να το ξερουμε!
Πλάκα κάνω, μην παρεξηγηθεί κανείς! :-)

Mitsi
11-06-2008, 12:20
Πάντως οι ξενοδοχοι βλεπω οτι ειναι πολυ δυσευρετοι. Ολοκληρο φορουμ τοσες χιλιαδες μέλη ενας δεν βρίσκεται???
By the way deneb47 ξερω και ενα με τον Τοτο!! Κριμας ειμαστε παραααα πολυ πισω και λεγομαστε και πολιτισμενοι τρομάρα μας!

MATOYLA
11-06-2008, 13:01
πριν δύο εβδομάδες στον Κάλαμο Ευβοιάς πήγαμε χωρίς να κλείσουμε δωμάτιο, είμασταν 6 άτομα και το σκυλούδι μου.
η ιδιοκτήτρια χωρίς να δεί το σκυλί είπε οκ να μείνετε αρκεί να είναι ήσυχο το βράδι για να μην ενοχλεί.
αν έλεγε και τίποτα θα φεύγαμε αλλά δεν την χάλασαν και τα 150 ευρώπουλα που τσέπωσε :-D :-D :-D

η παραπάνω περίτωση δυστηχώς σπανίζει............

αλλά εγώ πάω και λίγο με "τσαμπουκά"
αν ήταν μωρό δεν θα μου έδιναν το δωμάτιο ???
χωρίς να παρεξηγηθώ έχει συμβεί σε διπλανό δωμάτιο πολυ ακριβού ξενοδοχείο ένα μωρό όλο το βράδι να μην σταματάει να κλαίει, αλλά κανείς δεν φώναξε ούτε το λιμενικό ούτε την αστυνομία ούτε τίποτα............ :evil: :evil:

Mitsi
11-06-2008, 13:07
Παντως σε γενικες γραμμες εχω δει (χωρις να ειναι απόλυτο) οτι ποιο αποδεκτα γίνονται τα μικροσωμα σκυλια ενω με τα μεγάλα γίνεται θεμα. Πρεπει να πετυχεις τον άνθρωπο που να τα αγαπάει πάνω απο όλα.

MATOYLA
11-06-2008, 13:11
Παντως σε γενικες γραμμες εχω δει (χωρις να ειναι απόλυτο) οτι ποιο αποδεκτα γίνονται τα μικροσωμα σκυλια ενω με τα μεγάλα γίνεται θεμα. Πρεπει να πετυχεις τον άνθρωπο που να τα αγαπάει πάνω απο όλα.

ναι η αλήθεια είναι αυτή αν σκεφτείς ότι το δικό μου χωράει στην τσάντα μου και μπορώ να το κρύψω και να μην το πω σε κανέναν!!! :butthead:

αλλά άμα γίνει τίποτα αντε να τους πείσεις ότι γαβγίζω τόσο τέλεια :oops: ... :ANAL: :ANAL:

demina
13-06-2008, 14:49
Μολις εκελεισα στα Συβοτα θεσπρωτιας..Φαινετε πολυ ωραιο, studios με κηπους..
Παμε δυο ζευγαρια με δυο σκυλια ...
Ηταν πολυ φιλικη και μολις ειπα οτι εχουμε και 2 σκυλους :roll: , μου ειπε κανενα προβλημα εχω και εγω ενα!!
Μολις γυρισω θα σας πω εντυπωσεις και στοιχεια αναλυτικα...

Το αστειο ηταν οτι στο πρωτο που πηρα τηλεφωνο μου λενε ..
-αα! δε δεχομαστε σκυλια εξαιιας ενος περιστατικου που ειχε συμβει..
-τις λεω, αληθεια?? τι ειχε συμβει??
-ειχε ερθει ενα σκυλακι και ηταν ενα παιδακι που το φοβοταν.
-??? ααα! μαλιστα .
Αυτο ηταν το συκγλονιστικο περιστατικο που την εκανε να παρει την αποφαση οτι δε θα ξαναδεχτει σκυλους...
Τι αλλο θα ακουσω???

ana
17-06-2008, 12:05
"SOPHIA'S HOTEL" στη Πόντη Λευκάδας (κοντά στην παραλία της Βασιλικής) μείναμε με το σκυλάκι μας. Επίσης έμεινε εκεί και φίλος που έχει μεγαλόσωμο σκυλί. Στην Λευκάδα έχω ξαναπάει και ποτέ δεν είχαμε πρόβλημα ούτε στην παραλίες με το σκυλί. Επίσης σε κάποιες ταβέρνες και καφετέριες μας έφερναν και μπολάκι με νερό με το που έβλεπαν τα 2 σκυλιά.

Αναστασία

demina
18-06-2008, 23:51
Συβοτα Θεσπρωτιας ''kika apartments''
http://www.sivota.com.gr/index.html

Λοιπον ηταν πολυ ωραια και δεν ειχαμε κανενα προβλημα με τα σκυλακια .
Ειναι ενας ελαιωνας και μεσα εχει τρια σπιτακια με studios .Το καλο ηταν οτι τα σκυλακια ειχανε ελευθερια και μπορουσανε να πανε οπου θελουν χωρις υστεριες κτλ..
Δεν ειναι πολυτελειας ,ουτε εχει θεα ,αλλα ειναι πολυ καθαρα και ωραια διακοσμημενα..
Ειναι πολυ κοντα στο χωριουδακι, πας με τα ποδια..
Με τα σκυλια στην παραλια δεν ειχαμε προβληματα, δεν ξερω βεβαια αν ηταν Αυγουστος τι θα γινοταν..
Ενα πολυ θετικο ηταν οτι μπορουσες να νοικιασεις βαρκακι (σε πολυ καλες τιμες) και να πας σε παραλιες μονος σου.
Το οποιο και καναμε και μας βγηκε ξινο γιατι στο νησακι που πηγαμε κατι εφαγε η Δαφνη και επαθε δηλητηριαση ,ευτυχως ειχα τις απαραιτητες ενεσεις μαζι..

Marin
30-07-2008, 08:44
Κυπαρισσία camping, πολύ καλό, με άνετο χώρο και φιλόζωους ιδιοκτήτες που είναι χαλαροι στην ύπαρξη ζώων γιαυτό και γίνεται ένας ψιλοχαμός για τον οποίο κανείς δε σκάει. Γερμανοί, Δανοί, Ολλανδοί οι περισσότεροι με ζώα είναι οι καθημερινές συναντήσεις. Στις παραλίες μπροστά και δίπλα στο camping επίσης είναι ιδανικά γιατί δεν έχει πολύ κόσμο.

Nemo
17-12-2008, 11:46
Έχει εντοπίσει κανείς ξενοδοχεία σε χειμερινούς προορισμούς που να δέχονται ζώα; :roll:

Mitsi
17-12-2008, 23:50
Δες αυτο αν ενδιαφέρεσαι για Λίμνη Πλαστήρα http://www.naiades.gr/gr/main.html

Follow*The*Rabbit
09-02-2009, 14:39
μολις πριν μερικεσ μερες γραφτηκα και τωρα ειδα το topic σας!
η μαμα μου εχει εναν ξενωνα στην πελοπονησσο, σε ενα χωριο (Τρύπη) 9 χλμ εξω απο την Σπαρτη. Ειναι μεσα στο βουνο και διπλα εχει και ενα ποταμι στο οποιο μπορειτε και να κανετε μπανιο, τον Κνακίωνα, εξ'ου και το ονομα του ξενωνα "Κνακίων Φιλοξενία". Ενοειται πως δεχόμαστε κατοικίδια (εχουμε κι εμεις 3 σκυλια) αρκει να είναι καθαρα βεβαια και να τα προσεχετε :D ειναι καινουργιος ο ξενωνας, ανοιξε το καλοκαιρι. Δυστυχως δεν εχουμε site ακομα, προσπαθω μονη μου να το φτιαξω και ειμαι ασχετη απο αυτα αλλα το παλευω καλα εως τωρα. οι τιμες βεβαια δεν ειναι αυτες ενος camping, ειναι 120 τα δικλινα και 130 τα τρικλινα. εαν ενδιαφερεστε μπορω να ανεβασω καποιες φωτογραφιες να δειτε περιπου τον χωρο και τα δωματια. εαν θελετε να ρωτησετε παραπανω πραγματα μπορειτε να επικοινωνησετε με τη μαμα μου εδω: 6932636206 ή 2731098083. Καλυμνιου-Νικολαιδη Πηγη. :-)

Mitsi
10-02-2009, 08:48
Βάλε και κάποιες φοτο. Και τι περιλαμβάνεται στην τιμή? (δηλ πρωινο κτλ) Τι δραστηριοτητες μπορουμε να κάνουμε εκει?

Follow*The*Rabbit
10-02-2009, 12:04
επειδη ειναι πολλες οι φωτο καλυτερα να σας δωσω το link που τις εχω μαζεμενες. δεν θα μπουν ολες στο site γιατι ειναι και καποιες παλιες ή οχι και τοσο καλες. Μολις το ετοιμασω θα σας δωσω τη διευθυνση εννοειτε να μπειτε να το δειτε κανονικα :-)
http://s262.photobucket.com/albums/ii86 ... Filoxenia/ (http://s262.photobucket.com/albums/ii86/follow-the-rabbit/KnakionFiloxenia/) <-----αυτο ειναι το link με τις φωτο.

Η τιμη περιλαμβανει πρωινο που το φτιαχνει η μαμα μου το πρωι, ειναι φρεσκο φρεσκο. :-)
Επισης μπορειτε να χρησημοποιησετε και μονοι σας την κουζινα σε περιπτωση που θελετε να φτιαξετε κατι εσεις. απο καφε εως καποιο φαγητο.
Απο δραστηριοτητες.... Λοιπον, κοντα ειναι ο πυργος του Μυστρα που μπορειτε να επισκεφθητε. Εαν θελετε θαλλασα υπαρχει στο Γυθειο αν και ειναι καμια ωριτσα περιπου απο τον ξενωνα. Θα πρεπει να κατεβειτε Σπαρτη και μετα ειναι περιπου 40 λεπτα. Επεισης αν εχετε ορεξη για βολτες μακρινες μπορειτε να πατε στη Μονεμβασια και στη Μανη. δυστυχως δε ξερω ποση ωρα θελει αλλα γυυυυρω στη..1.30 ωρα; :oops:
Αλλιως μπορειτε να πατε βολτιτσα στο ποταμι, ειναι πολυ ωραια διαδρομη μεχρι τον καταρακτη με τα ποδια. Μπορειτε και να κανετε μπανιο εαν ειστε γεναιοι :D ειναι παγωμενο το νερο λογω του οτι η πηγη του ποταμιου (ο καταρακτης που λεμε στο χωριο) ερχεται μεσα απο ενα μεγαλο βραχο. Αν ακολουθησετε το ποταμι προς τα πανω θα βρειτε και τον "καταρακτη" και ενα πολυ μικρο εκκλησακι που εχει ξεμεινει μεσα στα δεντρα. Επισης μπορειτε να κανονισετε και ιππασια αν δεν κανω λαθος αλλα για το συγκεκριμενο ρωτηστε τη μαμα μου καλυτερα γιατι δεν ειμαι σιγουρη!!!
εεεμ.......αυτα.... Αν ξεχναω κατι η μαμακα μου θα σας πει :-D
Α εμενα με λενε Χλοη. Μπορειτε να λετε και Rabbit ή κουνελω :P

Mitsi
10-02-2009, 12:19
Χλοη μου πολυ ωραια ολα αυτα μου ακούγονται. Το μερος και η Θεα με τις φοτο ειναι απίστευτα. Να εχεται καλές δουλειες σας ευχομαι!
Με την πρωτη ευκαιρια θα σας επισκεφτουμε!!!

Follow*The*Rabbit
10-02-2009, 17:12
Κι εμεις πολυ θα χαρουμε να σας δουμε!! :D Για ο,τι αλλο θελησετε ξερετε... με μηνυμα απο εδω ή τηλεφωνο :-)

ΜΑΡΙΝΕΛΛΗ
11-08-2010, 15:26
Καλησπέρα σε όλους.
Είμαι καινούργια στην παρέα σας και επίσης είναι η πώτη φορά που μπαίνω σε FORUM για φιλόζωους.
Επειδή τώρα το καλοκαίρι όλοι όσοι έχουμε σκύλους και θέλουμε να τους/τις έχουμε μαζί μας στις διακοπές μας, αντιμετωπίζουμε ΠΑΡΑ πολύ συχνά την άρνηση από ξενοδόχους κλπ, παραθέτω ορισμένα καταλύματα που έχω επισκεφτεί και με δέχτηκαν μαζί με την σκυλίτσα μου.
http://www.myrtiastudios.gr/index-gr.html
Στα Κίονια της Τήνου πήγαμε το καλοκαίρι του 2009, έιμασταν 4 άτομα και είχαμε 2 σκυλιά μαζί μας(ένα μεγάαααλο και ένα πολύ μικρό). Οι ιδιοκτήτες μας δέχτηκαν με μεγάλη χαρά και ήταν πολύ άνετοι, έιχαμε μεγάλη βεράντα για να κινούνται τα ζωα, ο ιδιοκτήτης μαε έβαλε και μια homemade πορτούλα για να μην βγαίνουν τα σκυλιά από την βεράντα και περάσαμε οοολοι μια χαρά. Γενικα στην Τήνο διαπίστωσα οτι οι ντόπιοι έιναι πολύ δεκτικοί με τα σκυλιά, μας δέχονταν σε όλα τα εστιατόρια, ακόμα και σε μια παραλία με ομπρέλες και ξαπλώστρες (που συνήθως τα σκυλιά δεν είναι τόσο καλοδεχούμενα).
Επίσης στο καμπιγκ της Ελαφονήσου, στην παραλία του Σίμου, έιχαμε πάρει το σκυλί μας μαζί και μολονότι είχε πολύ κόσμο, δεν είχαμε κανένα πρόβλημα ούτε στο εστιατόριο του καμπινγκ, ούτε στην παραλία. Απλά φροντίσαμε να στήσουμε την σκηνή μας μακρυά από τον πολύ κόσμο για να μην ενοχλήσουμε ίσως κάποιους.
Αναφέρομαι στο συγκεκριμένο κάμπινγκ διότι μου έχει τύχει να θέλω να επισκεφτώ κάμπινγκ και να μην δέχονται ζώα (πχ Αστυπάλαια), πράγμα που μου φάινεται αδιανόητο...
Κάποιο Πάσχα πήγαμε στην Ζάκυνθο και μέιναμε σε ένα συγκρότημα, το ΜΙΝΩΤΑΥΡΟΣ (τηλ. 2695026679), με το σκυλί μας, είχε μεγάλο κήπο, σούπερ θέα στην θάλασσα και άνετα δωμάτια και μολονότι ο ιδιοκτήτης είχε σκυλιά στον κήπο, δεν είχε κανένα πρόβλημα να φέρουμε και το δικό μας. Το μέρος εκεί ήταν απομακρυσμένο απο την πόλη, ήσυχο και με συμπαθητική, ολίγον prive παραλία. Με λίγα λόγια μια χαρά.
Φέτος θα κάνουμε διακοπές στην Κίμωλο και στα Κουφονήσια.Σκεφόμαστε να παρόυμε το σκυλί μας μαζι, αν και θα πρέπει να μετακινηθούμε αρκετά με πλοία από το ένα μέρος στο άλλο και θα έχει και κόσμο και ακόμα δεν έχουμε αποφασίσει... Εκ πρώτης μυρίζομαι οτι λίγο θα ζοριστούμε.
Πάντως δωμάτια που να δέχονται το σκυλί μας βρήκαμε:
http://www.kimolosrooms.com/ στην Κίμωλο και 2 συγκροτήματα με δωμάτια στα Κουφονήσια: TΣΑΒΑΡΗ ΕΙΡΗΝΗ και ΣΥΜΙΓΔΑΛΑ ΚΑΛΛΙΟΠΗ. θα τα βρείτε στο site των Κουφονησίων.
Λεπτομέρειες για τα παραπάνω όταν πάμε και επιστρέψουμε με το καλο!
Με την ευκαιρία, θα ήθελα να πω τα εξής για τους ξενοδόχους που δεν δέχονται σκυλιά με την δικαιολογία οτι ενοχλούν τους υπόλοιπους: Aν (ας πούμε) έιχα ένα μωρό μαζί μου που έκλαιγε όλο το βράδυ, η ούρλιαζε μεσημεριάτικα που ο άλλος θέλει να κοιμηθεί, άραγε δεν θα ήταν πρόβλημα?
Γιατί ειδικά ένα σκυλί θα δημιουργήσει τοοοσο μεγάλο πρόβλημα? Αφήστε που πολλές φορές κι εμείς οι ενήλικες δημιουργούμε πρόβλημα στους γύρω μας όταν δεν ξέρουμε να συμπεριφερθούμε κόσμια, και είμαι σίγουρη ότι σε όλους μας έχει τύχει αυτό σε δωμάτια ξενοδοχείων κλπ.
Κατά την γνώμη μου, τα πάντα έιναι θέμα παιδείας (και καλής θέλησης). Και δυστυχώς ορισμένοι έιμαστε πιο ζώα από τα ζώα μας...
Σας ευχαριστώ, καλές διακοπές!

Υ.Γ. Πάντως,αΑ δεν πάρω το σκυλάκι μου μαζί φέτος, θα το αφήσω στην πανσιόν την οποία έχει επισκεφτεί ουκ ολίγες φορές, και για την οποία έχω μόνο τα καλύτερα να πω. Χρόνια πηγαίνουμε τα σκυλιά μας εκεί και ποτέ δεν είχα παράπονο. PALLINI KENNEL, ψαξτε το. Ακριβο κάπως αλλά είναι μια κάποια λύσις...