pets.gr forum

Go Back   : - : - : Pets.gr : - : - : Το πιο φιλόζωο website στο διαδίκτυο : - : - : - Forum > Lounge Corner > Κατινιές ζωόφιλων... πες την κατινιά σου εδώ!! > Τόλμησαν και είπαν!

Reply

Thread Tools Display Modes
Old 10-10-2008, 02:35
demina demina is offline
Senior Member

Default Ηθελε να αγορασει φολα..

Το Σαββατο ειχαμε εφημερια στο φαρμακειο και συνεβησαν 2 περιστατικα που με στεναχωρησαν και με νευριασαν πολυ..

Πηρε ενας τηλεφωνο και ηθελε φολα για σκυλο σε ενεσιμη μορφη..Ηταν τυχερος που δεν το σηκωσα εγω.Ολη τη μερα σκεφτομουνα αν θα καταφερει να κανει τιποτα και πιο ατυχο σκυλακι θα υποφερει.Ποσο ηλιθιοι υπαρχουν.. :evil: :evil:

Μετα κατα τις 4 ηρθε ενας που υπεθετε οτι το σκυλακι του ειχε φαει φολα και ηθελε το αντιδοτο.
Δεν ειχε παρει καν τον γιατρο του να ρωτησει τι να κανει.Πηρα εγω γιατρο για να τον βοηθησω.Οταν αρχισα να ρωταω λεπτομερειες ειπε οτι τα συμπτωματα τα ειχε ο σκυλος απο τις 12.
Ηταν 4 το μεσσημερι και δεν ειχε ουτε παει στο γιατρο ουτε παρει καν τηλεφωνο.Μα τι ηλιθιοι υπαρχουν?? :evil: :evil:
Ειχε μια ψυχραιμια λες και δεν εγινε και τιποτα που πεθαινει ο σκυλος.Εγω πιο ανασστατωμενη ημουν.
Φυσικα απο την κλινικη ειπανε να παει αμεσα σε γιατρο.
Δυσστυχως δεν πιστευω οτι το πηγε.. :( :(
Ελπιζω να ητανε κατι αλλο..
γιατι φολα και να εχει αντεξει τοσσες ωρες περιεργο μου φανηκε..
Reply With Quote
Old 10-10-2008, 08:04
WOOFIE72's Avatar
WOOFIE72 WOOFIE72 is offline
Senior Member

Default Re: Ηθελε να αγορασει φολα..

μην την ψαχνεις !!! προχτες ελεγε μια στην δουλεια οτι ο σκυλος της εχει να κανει κακα του 3 μερες κια δεν τρωει ! και λεω εγω η ηλιθια : να το πατε στο γοατρο μηπως ???? και η απαντηση : με τι λεφτα!! ανθρωπος που δουλευει και πληρωνεται πολυ καλα ετσι!!! γυφτοι παιδι μου γυφτοι!
Reply With Quote
Old 10-10-2008, 08:08
aggeliki aggeliki is offline
Senior Member

μου ειχε τυχει και εμενα τετοιο περιστατικο και δεν πιστευα στα αυτια μου!μαλιστα 2 φορες και μεσα σε pet shop και τα δυο περιστατικα.το ενα θελαν φολα για περιστερια και το αλλο για γατα,περιττο να σας πω οτι εγινε της κακομοιρας,ολοι κοιτουσαν μεχρι εξω ακουγομουνα,τον απειλησα,ειπα θα φωναξω την αστυνομια,τον εβρισα κ.τλ,βεβαια δεν ξερω αν καταφερα τιποτα,μαλλον οχι,αλλα απο το να μεινω με ανοιχτο το στομα και να προσπαθω να συνειδητοποιησω τι ακουσα,κατι ειναι και αυτο.
τι θα μπορουσα αλλο να ειχα κανει,αυτος μολις ειπα για αστυνομια,εφυγε τρεχοντας... :shock:
Reply With Quote
Old 10-10-2008, 08:19
WOOFIE72's Avatar
WOOFIE72 WOOFIE72 is offline
Senior Member

μπραβο Aggeliki σε παραδεχομαι!!! μ@@@@κες θρασυδειλοι!!!
Reply With Quote
Old 10-10-2008, 08:48
platon's Avatar
platon platon is offline
Σκύλος

Εμένα πάλι μου κάνει περισσότερο εντύπωση που μπαίνουν σε κτηνιατρεία/φαρμακεία και γενικά χώρους που ασχολούντε με τα ζώα και ζητάνε φόλες...

Μα υπάρχουν τόσα άλλα μαγαζιά που μπορεί να βρει κάποιος αυτό που θέλει, τι μπαίνεις ρε μπάρμπα εκεί που υποτίθεται ότι θα πάνε το ζωντανό αφού του σερβίρεις την φόλα...

Reply With Quote
Old 10-10-2008, 09:27
kyveli kyveli is offline
Senior Member

Η λογική είναι απλή φαντάζομαι... Θες ζιζανιοκτόνο? πας σε γεωπόνο.... Θες αντιβίωση?... πας σε γιατρό. Θες ν'αλλάξεις βρύση?.... πας σε υδραυλικά.
Θες να σκοτώσεις σκύλο?.. πας σε pet shop. Αφού εκεί οι άνθρωποι έχουν γνώση για σκυλιά! Ή σε κτηνίατρο, ή σε φαρμακείο. Πάει εκεί που ξέρει ότι έχουν τις γνώσεις για να κάνει σωστά τη δουλειά του ο μπάρμπας.

Να ρωτήσω όμως κάτι... Η ενέσιμη μορφή, το φάρμακο για ευθανασία, δε δίνεται ΜΟΝΟ με ιατρική συνταγή-υπογραφή??

Σε όλους αυτούς τους εύχομαι τα ίδια και χειρότερα να τους βρουν, να τους σαπίσουν τα χέρια για την πράξη που πάνε να κάνουν. Κοπρόψυχοι!
Reply With Quote
Old 10-10-2008, 09:39
platon's Avatar
platon platon is offline
Σκύλος

Υποτίθεται ότι όλα τα κτηνιατρικά πρέπει να φεύγουν με συνταγή...

Reply With Quote
Old 10-10-2008, 12:21
nikos_x nikos_x is offline
Senior Member

Aν το παμε κανονικα ,το scalibor επιτρεπεται να πωλειται μονο σε κτηνιατρια...τα πετ σοπ ειναι παρανομα... :oops:
Old 10-10-2008, 12:25
platon's Avatar
platon platon is offline
Σκύλος

Αντιπαρασιτικά, βιταμίνες κτλ επιτρέπονται, τα υπόλοιπα (φάρμακα, εμβόλια) θέλουν συνταγή.

Reply With Quote
Old 10-10-2008, 12:30
nikos_x nikos_x is offline
Senior Member

Ααααα ναι???επεσα θυμα παραπληροφορησης τοτε... :oops:
Thread Tools
Display Modes

Posting Rules