ΕΧΩ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΚΑΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΕΝΟΙΚΙΑΣΩ ΣΠΙΤΙ!!!!!!!!!!!!!!!

Discussion in 'Ρωτήστε, Απαντάμε... αλλά μη βιάζεστε!' started by mary, Feb 21, 2007.

1. mary

mary New Member

ΓΕΙΑ ΣΑΣ, ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΟ ΚΑΙΡΟ ΨΑΧΝΟΥΜΕ ΝΑ ΝΟΙΚΙΑΣΟΥΜΕ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΕΓΩ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ, ΟΜΩΣ ΜΟΛΙΣ ΑΚΟΥΝΕ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΣΚΥΛΙΑ ΚΑΝΟΥΝΕ ΣΑΝ ΠΑΛΑΒΟΙ ΜΕΡΙΚΟΙ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΛΕΝΕ ΔΙΑΦΟΡΑ ΤΟΥ ΤΥΠΟΥ "ΔΕΝ ΤΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΙ Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ" Η' " ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΟ"Η'
    'ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΜΕ ΦΑΣΑΡΙΑ ΚΑΙ ΒΡΩΜΙΕΣ". ΔΗΛΑΔΗ ΕΝΑΣ ΣΚΥΛΟΣ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΒΡΩΜΙΣΕΙ ΜΙΑ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑ ΝΑ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΑΝΩ ΚΑΤΩ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΓΚΡΕΜΙΣΕΙ??? ΟΤΑΝ ΤΟΥΣ ΛΕΩ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΟ ΝΟΜΟ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΜΟΥ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΕΚΕΙΝΟΙ ΔΕΝ ΞΕΡΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ Η' ΟΤΙ ΑΠΛΑ ΔΕΝ ΘΕΛΟΥΝΕ ΠΑΕΙ ΚΑΙ ΤΕΛΕΙΩΣΕ. ΕΓΩ ΕΧΩ 2 ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΕΝΑ ΜΑΛΤΕΖΑΚΙ ΤΕΡΙΕ ΚΑΙ ΕΝΑ ΠΙΤ ΜΠΟΥΛ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΗΣΥΧΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΚΑΤΩ ΚΑΤΩ ΕΙΝΑΙ Η ΠΑΡΕΑ ΜΟΥ ΤΑ ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΜΟΥ ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΟΥΝΕ ΑΥΤΟΙ........
    ΣΥΓΓΝΩΜΗ ΑΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΣΑ ΑΛΛΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΜΟΝΟ ΕΣΕΙΣ ΜΠΟΡΕΙΤΑΙ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΕΤΕ ΠΩΣ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ ΟΤΑΝ ΑΚΟΥΩ "ΟΧΙ ΖΩΑ" :-x
  2. Morgan_A

Morgan_A New Member

Αχχχ...!!!!!

Πριν από ότι δήποτε άλλο, να σε καλωσορίσω στην παρέα μας "mary" και να σε διαβεβαιώσω..., ότι εδώ, θα βρεις την κατανόηση... την οποία ζητάς, τουλάχιστον ως προς το να σε ακούσουμε και να συμμεριστούμε απόλυτα, το πρόβλημα που αντιμετωπίζεις... :)

Άλλωστε, δεν είσαι η μόνη, που αντιμετωπίζεις, πηγαίνοντας να νοικιάσεις διαμέρισμα, αυτό το ρατσισμό...
    Γιατί πραγματικά, για ρατσισμό... πρόκειται και μάλιστα μεγάλο...!!! :smt093

Εγώ συγκεκριμένα, για να βρω τελικά σπίτι, αναγκάστηκα και δεν το είπα, από πριν... :smt053 ,
    ότι έχω δύο σκυλιά, ένα μεγαλοσωμο και ένα μικρόσωμο, όπως δηλαδή και εσύ...
    Ντρέπομαι, ειλικρινά, που το έκανα αυτό, αλλά είχα απελπιστεί... :cry:

Όταν βέβαια, τα είδαν..., έγινε της π@@@@@@ς... :smt062

Προσπάθησα, κατά κάποιο τρόπο, να εκμεταλλευτώ... με την μέθοδο αυτή, τον νόμο, ο οποίος υποτίθεται..., ότι μας καλύπτει... :wink:

Διαφορετικά, ακόμα θα έψαχνα... :smt040

.
  3. RINIO

RINIO New Member

Μα βεβαια δεν ξερεις πως τα παιδια και τα σκυλια ειναι τα μιασματα της κοινωνιας συμφωνα με καποιους που θελουν να μην πατας το παρκε του σπιτιου τους, να μην αναβεις το τζακι γιατι θα μαυρισει, να μην πολυτηγανιζεις γιατι θα μοιρισει η κουζινα και αλλα τετοια!!!
    Ειναιο τραγικο αυτο που συμβαινει στην Ελλαδα γιατι δεν νομιζω να συμβαινει πουθενα αλλου!!
    Εδω στην πολυκατοικια μας μια οικογενεια που μενει διπλα μας οταν μετακομισαν ειχαν και ενα σκυλο. Ενα κολει το οποιο ακομη το θυμαμαι! Ηταν πανεμορφο. Το διαμερισμα το ειχαν αγορασει και φυσικα παρολο που ο κανονισμος της πολυκατοικιας και καλα απαγορευε τα σκυλια εκεινοι δεν το εδιωξαν εννοειτε αλλα το κρατησαν και πολυ καλα εκαναν!!!!Το σκυλι οπως ειναι φυσικο καποιες φορες γαυγιζε και ενοχλουσε τους κλασσικους μ@@@@!!!!Μια κυρια λοιπον απο την διπλα πολυκατοικια η οποια να φανταστειτε μενει στον πρωτο οροφο ενω η οικογενεια με τον σκυλο στον πεμπτο της διπλα πολυκατοικιας ενοχλουνταν απο το γαυγισμα, συνεχως εφερνε αστυνομιες, απειλουσε, γινονταν ενας χαμος, με αποτελεσμα να αναγκασουν τους ανθρωπους με υπογραφες της πολυκατοικιας να διωξουν τον σκυλο!Ηταν τραγικο!!!!
    Το αποτελεσμα? Καμια 10αρια χρονια μετα ο γιος της κυριας του πρωτου που εκανε ολη αυτη τη φασαρια, της εφερε και της αφησε ενα σκυλο ,ενα τεριε, το οποιο το εχουν αγριεψει παρα πολυ, το εχουν σχεδον συνεχεια στο μπλακονι, γαυγιζει συνεχως.Για τοσο γελοιους ανθρωπους μιλαμε!
  4. Leon

Leon New Member

Αν δε σου αρέσουν τα ζώα, ή είχες κακή εμπειρία πιο παλιά, θα πρέπει να κατανοούμε κι αυτούς τους ανθρώπους.

Πάντως, δε θα έκρυβα τα κατοικίδια πριν νοικιάσω. Καλό θα είναι να υπάρχει αρμονική συμβίωση με τους υπόλοιπους και όχι να είμαι στα μαχαίρια από την πρώτη μέρα ενοικίασης.

Καταλαβαίνω ότι είναι δύσκολο, βέβαια... Υπομονή, κάποιος ιδιοκτήτης θα βρεθεί που θα έχει κατοικίδια και θα σας καταλάβει.

Επειδή έχω βρεθεί από την πλευρά του ιδιοκτήτη, κατανοώ κάποιους που μπορεί να μη θέλουν να μπλέξουν... που να ξέρουν εκ των προτέρων ότι δε θα κάνει φασαρία το σκυλί και δε θα το αφήσουν στο μπαλκόνι;
  5. platon

platon Σκύλος

Η αλήθεια είναι πως συμβαίνουν αυτά.
    Βέβαια συμβαίνει επίσης το να νοικιάζεις σε κάποιον ένα σπίτι και αυτός να θεωρεί πως ότι άχρηστο έχει μπορεί να το πετάξει στο τζάκι να καεί, όπως και το πως το κουτάβι μπορεί να φάει και να γρατσουνίσει τις πόρτες ή πως δεν τρέχει κάτι αν το παιδάκι κάνει βόλτες με το αυτοκινητάκι στο παρκέ και το γ@μήσει στη γρατσουνιά.

Ας βλέπουμε τα πράγματα και από τις 2 μεριές...

Εγώ όταν πήρα σκύλο δεν το είπα στον ιδιοκτήτη. Όταν τον είδε στράβωσε αλλά δεν μου είπε τίποτα γιατί θα έφευγα. Στο επόμενο σπίτι του το είπα, μου είπε πως δεν έχει πρόβλημα γιατί είχε και αυτός μέσα στο σπίτι κάτι γάτες. Όταν έφυγα, του πλήρωσα 3 γρατσουνισμένες πόρτες και έφυγα κύριος (άσχετα αν είχα τσακωθεί με την υπόλοιπη πολυκατοικία). Τώρα που σταμάτησε να κάνει ζημίες, είμαι σε δικό μου σπίτι ;)

Η αλήθεια είναι ότι ο κόσμος δεν ξέρει τι σημαίνει σκύλος στο σπίτι.
    Εγώ αν έβλεπα ένα κουτάβι θα προσπαθούσα να μην τους δώσω το σπίτι. Αν έβλεπα όμως έναν ενήλικα σκύλο που ξέρω ότι δεν θα διαλύσει το σπίτι θα τους το έδινα.

Από εκεί και πέρα έχει να κάνει με τον ιδιοκτήτη. Αν θέλει απλά να παίρνει το παραδάκι και να μην τον ενδιαφέρει η κατάσταση του σπιτιού και όταν γίνει κάτι να σου λέει, πλήρωσε και φτιάξε ότι θέλεις μόνος σου, τότε δεν θα έχει και πρόβλημα με σκυλιά, γατιά κτλ. Κάποιον που τον ενδιαφέρει η περιουσία του, που ίσως έχει σκοπό να μείνει ο ίδιος σε αυτό το σπίτι κάποια στιγμή, θα προσπαθήσει να αποφύγει όσες περισσότερες ζημιές μπορεί.
    Δυστυχώς όμως, οι περισσότεροι έχουν την εντύπωση πως ένα καρφί στον τοίχο είναι καταστροφή του σπιτιού και όχι χρήση..

Υπομονή και θα βρεθεί το κατάλληλο σπίτι :)
  6. Morgan_A

Morgan_A New Member

Ααφαλώς, υπάρχει και αυτές οι περιπτώσεις...

Ασφαλώς, υπάρχουν και αυτές οι περιπτώσεις..., που έχουν δίκιο και μάλιστα μεγάλο, επειδή έτυχε να έχουν μια προηγούμενη εμπειρία, πολύ άσχημη..., από κάποιον γιαλαντζή... φιλόζωο... :-D

Και εγώ είμαι συγχρόνως και ιδιοκτήτρια... και μάλιστα, επειδή οι δικοί μου ενοικιαστές, παραμένουν μικρό χρονικό διάστημα, γιατί πρόκειται για εξωχικές κατοικίες, τις οποίες νοικιάζω για διακοπές..., από λίγες μέρες, μέχρι και με το χρόνο, έχω αντιμετωπίσει αρκετές μάλιστα περιπτώσεις, οι οποίες θα μπορούσαν να χαρακτηρισθούν, από λυπηρές..., μέχρι και τραγικές... :cry:

Όμως, όλοι οι άνθρωποι δεν είναι ίδιοι... και είναι πολύ άδικο..., στην καλύτερη περίπτωση, να αντιμετωπίζεις κάποιον, με βάση την συμπεριφορά, κάποιων άλλων..., για την οποία, καμμία ευθύνη δεν φέρει... :wink:

Όταν νοικιάζεις ένα διαμέρισμα, ή ένα σπίτι..., δυστυχώς θα πρέπει να ξέρεις εκ των προτέρων, ότι πάντα επαφίεσαι, στην καλή πρόθεση του νοικιαστή..., ήτε έχει παιδιά, ήτε δεν έχει, είτε έχει ζώα..., ήτε δεν έχει... :smt045

Αυτό όμως, είναι μια πραγματικότητα, που σε καμμία περίπτωση, δεν γίνεται να αλλάξεις, επειδή δεν μπορείς, με κανέναν τρόπο, να εξασφαλίσεις εκ των προτέρων, ότι θα έχεις να κάνεις με ευσυνδείδητους ανθρώπους, ανεξαρτήτως αν έχουν ή δεν έχουν ζώα... :cry:

.
  7. platon

platon Σκύλος

Συμφωνώ, θέλεις δεν θέλεις όμως, όταν την έχεις πατήσει 2-3 φορές, κοιτάς να διασφαλίσεις τον εαυτό σου, βγάζοντας έξω από την λίστα των ενοικιαστών σου κάποιες κατηγορίες ανθρώπων.

Να σου παίρνει τα μισά η εφορία.. να σου παίρνουν τα υπόλοιπα τα συνεργεία για να επισκευάσεις το σπίτι μετά.. δεν λέει ;)
  8. Morgan_A

Morgan_A New Member

Σίγουρα δεν θέλεις... :cry:

Δυστυχώς όμως, δεν μπορείς να κάνεις και διαφορετικά, κάποιες φορές... :cry:

.
  9. zanzanno

zanzanno New Member

Mary geia!
    Eimai kai ego enikiastis, exo allaxei 3 spitia me ta zoa mou ta teleftaia 6 xronia, kai ka8e fora gia na vro spiti mono kol@@s den eglifa...

Afto pou 8elo na po enai:

Stous idioktites:
    Kante oti kanoun sto exoteriko kai genikotera stis politismenes xores me kapio epipedo kai kapia paidia. Eki, pote den se rotan gia paidia kai zoa... Den tous endiaferei afto. Apla, otan ipografis to symvoleo ginete mia leptomerestati apogarfi tis katastasis tou spitiou kai dinei o enikiastis mia varvati eggiisi gia oti zimies prokipsoun.
    Kai sto finale re idioktites tou ker@t@ h to nikiazete to k@l@spito h den to nikiazete! Oxi tin pita afagoti kai skyli xortato!
    (sorry pou ta perno sto kranio, alla kapioi milan ek tou asfalous edo mesa)

Stous enikiastes:
    Kai eseis re palikaria... ginete ligo anthropoi! Oxi epidi einai alounou na to rimaxoume kiolas! Egine i zimia? Ftiaxto to g@mimen@!

Ligo epipedo xreiazete apo ollous mas (an kai me ta logia mou to rixno).
  10. Morgan_A

Morgan_A New Member

Συμφωνώ απολύτως, με το "zanzanno"!!!! :smt045

Χρειάζεται και από τις δύο πλευρές κατανόηση... και υπευθυνότητα...

Διαφορετικά, δεν θα μπορέσουμε ποτέ, να βρούμε λύση... :smt045

.
  11. gikkat

gikkat New Member

ki ego apolitos!!! :smt038 :smt041 :smt023
  12. platon

platon Σκύλος

zanzanno, αυτό που λες με το συμφωνητικό δυστυχώς δεν ισχύει στην Ελλάδα. Το είχα ψάξει πριν μερικά χρόνια όταν ένας ενοικιαστής που είχε διαλύσει στην κυριολεξία το σπίτι.
    Για να ισχύσει κάτι τέτοιο, θα πρέπει να έχεις έκθεση από μηχανικό για την κατάσταση του σπιτιού πριν το νοικιάσεις την οποία θα πρέπει να υπογράψει και ο ενοικιαστής (να πληρώσει δηλαδή και ο ίδιος έναν δικό του μηχανικό για να του πει αν όντως είναι έτσι τα πράγματα) και αν τυχόν διαλυθεί το σπίτι, άλλη μία έκθεση και μηνύσεις/δικαστήρια για να βγάλεις άκρη.
    Γι' αυτό, για να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο, κόβεις φάτσες και κρίνεις.

Η Ελλάδα δεν είναι πολιτισμένη χώρα με επίπεδο και παιδεία
  13. Morgan_A

Morgan_A New Member

και επιπλέον...

Γι΄ αυτό τον λόγο, εγώ δεν αναλαμβάνω και κάποιο άλλο ζώο ακόμα... :cry:

Βλέπω τις αγγελίες για υιοθεσίες και για φιλοξενία... και μου καίγεται η καρδιά..., αλλά έχω βάλει στον εαυτό μου αυστηρούς περιορισμούς... :cry:

Ειλικρινά σας λέω, δεν αιστάνθηκα καθόλου καλά, που έκρυψα την ύπαρξη του ντουντουνιού μου, όταν νοίκιασα το σπίτι μου αυτό που μένω τώρα ακόμα, αλλά δεν μπορούσα να περιμένω άλλο...

Η προηγούμενη σπιτονοικοκυρά μου, με είχε παρακαλέσει να της αδιάσω το σπίτι, γιατί πάντρευε την κόρη της... και έπρεπε κάποια στιγμή να φύγω, γιατί από την καθυστέρηση την δική μου, καθυστερούσε ολόκληρη η ζωή δύο νέων παιδιών...

Εάν δεν έκανα έτσι, ακόμα θα έψαχνα... :cry:

Δηλαδή, μπρος γκρεμός... και πίσω ρέμα...
    Να σου έρχεται απελπισία... :cry:

.
  14. mary

mary New Member

ΚΑΛΩΣ ΣΑΣ ΒΡΗΚΑ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ....ΑΛΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΠΑΕΙ ΘΑ ΒΡΩ ΚΑΙ ΣΠΙΤΙ :-D
  15. Morgan_A

Morgan_A New Member

Θα έχω και εγώ το νου μου...

Βεβαίως και θα βρεις...!!!! :)

Είπαμε ότι υπάρχουν κάποιες δυσκολίες, αλλά δεν είναι και κάτι ακατόρθωτο...

Χρειάζεται μόνο, λίγη υπομονή... και επιμονή... και θα τα καταφέρεις...

Θα έχουμε και εμείς, όσοι δηλαδή ξέρουμε το πρόβλημα..., το νου μας, μήπως και κάτι πέσει κατά τύχη, στην αντίλειψη μας...

Δεν χάνεις τίποτα, να μας πεις περίπου, τι σπίτι ψάχνεις και σε ποια περιοχή...??? :wink:

Το ντουντουνάκι σου, που το βλέπω στη φωτογραφία..., υπέροχο !!!!! :)

Να τα χαίρεσαι...!!!!!!!!!! :)

.
  16. mary

mary New Member

ΑΥΤΗ ΣΤΗ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΗΡΑ ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 40 ΗΜΕΡΩΝ!!!! ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΑΣ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ LILITH ΑΛΛΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΑΦΟΥ ΜΟΥ ΕΦΥΓΕ Ο ΚΩ.... ΣΤΟ ΨΑΞΙΜΟ ΒΡΗΚΑ ΣΠΙΤΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΧΩΡΙΣ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΓΙΑ ΤΑ ΣΚΥΛΑΚΙΑ ΚΑΘΩΣ ΕΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΛΛΟΙ ΕΝΟΙΚΟΙ ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ :-D :-D :-D
  17. Morgan_A

Morgan_A New Member

Μπράβο...!!!!

Kαλορύζικο !!!!! :supz:

.
  18. mary

mary New Member

:prayer: ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! [smilie=hi ya!.gif]
  19. nely13126

nely13126 New Member

ΠΑΝΤΩΣ ΑΥΤΟ ΜΕ ΤΟΝ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΔΕΝ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΠΙΑΑΑΑ, Ο ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΣ ΤΗΣ ΠΟΛΙΤΕΙΑΣ ΥΠΕΡΙΣΧΥΕΙ ΤΟΥ ΚΑΝΟΝΙΣΜΟΥ ΤΗΣ ΠΟΛΥΚΑΤΟΙΚΙΑΣ ΚΑΙ ΔΙΚΑΙΟΥΣΑΙ 2 ΚΑΤΟΙΚΙΔΙΑ. :shock:

ΒΕΒΑΙΩΣ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΑΝΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΣΠΙΤΟΝΟΙΚΟΚΥΡΗ ΜΕ ΚΑΛΟ ΣΤΟΝ ΕΓΚΕΦΑΛΟ!! :-D

ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΒΡΕΙΣ ΔΙΑΜΕΡΙΣΜΑ ΓΙΑ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΤΑ ΖΩΑΚΙΑ ΣΟΥ ΣΥΝΤΟΜΑ :D
  20. Morgan_A

Morgan_A New Member

Xμμμ..., εδώ είναι το πρόβλημα...???

.

Αυτό ακριβώς παιδιά, πίστευα και εγώ... :)

Όμως, όταν κάποια στιγμή..., αντιμετώπισα πρόβλημα και μίλησα με την δικηγόρο μου, για το συγκεκριμένο θέμα,
    το οποίο υπάρχει μεταξύ του "Κανονισμού της πολυκατοικίας..." και του "Νόμου του Κράτους..." είναι, δυστυχώς,
    μάλλον αμφίροπη... και μου είπε, ότι δεν είναι δεδομένο ότι ισχύει ο νόμος..., γιατί αν ήταν έτσι, τότε δεν θα γινόταν,
    καθόλου ο κανονισμός... :cry:

Στη συνέχεια, μου είπε βέβαια, ότι αν χρειασθεί..., εμείς αυτό θα ισχυρισθούμε..., αλλά δεν είναι σίγουρο,
    ότι θα είμαστε εξασφαλισμένοι... :cry:

Εξαρτάται εντελώς..., από την έδρα του δικαστηρίου...
    Εάν είναι φιλόζωοι..., έχει καλώς..., εάν δεν είναι... :cry:

Έυτυχώς, προς το παρόν..., τα πράγματα είναι ήρεμα και δεν χρειάστηκε να φθάσουμε στα άκρα..., προκειμένου,
    να μπορέσω να το εξακριβώσω... :)

Όπως και να έχει πάντως, είναι καλά, να μην χρειάζεται φθάνουμε εκεί... :)

.

Share This Page