Ηθελε να αγορασει φολα..

Discussion in 'Τόλμησαν και είπαν!' started by demina, Oct 10, 2008.

1. demina

demina New Member

Το Σαββατο ειχαμε εφημερια στο φαρμακειο και συνεβησαν 2 περιστατικα που με στεναχωρησαν και με νευριασαν πολυ..

Πηρε ενας τηλεφωνο και ηθελε φολα για σκυλο σε ενεσιμη μορφη..Ηταν τυχερος που δεν το σηκωσα εγω.Ολη τη μερα σκεφτομουνα αν θα καταφερει να κανει τιποτα και πιο ατυχο σκυλακι θα υποφερει.Ποσο ηλιθιοι υπαρχουν.. :evil: :evil:

Μετα κατα τις 4 ηρθε ενας που υπεθετε οτι το σκυλακι του ειχε φαει φολα και ηθελε το αντιδοτο.
    Δεν ειχε παρει καν τον γιατρο του να ρωτησει τι να κανει.Πηρα εγω γιατρο για να τον βοηθησω.Οταν αρχισα να ρωταω λεπτομερειες ειπε οτι τα συμπτωματα τα ειχε ο σκυλος απο τις 12.
    Ηταν 4 το μεσσημερι και δεν ειχε ουτε παει στο γιατρο ουτε παρει καν τηλεφωνο.Μα τι ηλιθιοι υπαρχουν?? :evil: :evil:
    Ειχε μια ψυχραιμια λες και δεν εγινε και τιποτα που πεθαινει ο σκυλος.Εγω πιο ανασστατωμενη ημουν.
    Φυσικα απο την κλινικη ειπανε να παει αμεσα σε γιατρο.
    Δυσστυχως δεν πιστευω οτι το πηγε.. :( :(
    Ελπιζω να ητανε κατι αλλο..
    γιατι φολα και να εχει αντεξει τοσσες ωρες περιεργο μου φανηκε..
  2. WOOFIE72

WOOFIE72 New Member

μην την ψαχνεις !!! προχτες ελεγε μια στην δουλεια οτι ο σκυλος της εχει να κανει κακα του 3 μερες κια δεν τρωει ! και λεω εγω η ηλιθια : να το πατε στο γοατρο μηπως ???? και η απαντηση : με τι λεφτα!! ανθρωπος που δουλευει και πληρωνεται πολυ καλα ετσι!!! γυφτοι παιδι μου γυφτοι!
  3. aggeliki

aggeliki New Member

μου ειχε τυχει και εμενα τετοιο περιστατικο και δεν πιστευα στα αυτια μου!μαλιστα 2 φορες και μεσα σε pet shop και τα δυο περιστατικα.το ενα θελαν φολα για περιστερια και το αλλο για γατα,περιττο να σας πω οτι εγινε της κακομοιρας,ολοι κοιτουσαν μεχρι εξω ακουγομουνα,τον απειλησα,ειπα θα φωναξω την αστυνομια,τον εβρισα κ.τλ,βεβαια δεν ξερω αν καταφερα τιποτα,μαλλον οχι,αλλα απο το να μεινω με ανοιχτο το στομα και να προσπαθω να συνειδητοποιησω τι ακουσα,κατι ειναι και αυτο.
    τι θα μπορουσα αλλο να ειχα κανει,αυτος μολις ειπα για αστυνομια,εφυγε τρεχοντας... :shock:
  4. WOOFIE72

WOOFIE72 New Member

μπραβο Aggeliki σε παραδεχομαι!!! μ@@@@κες θρασυδειλοι!!!
  5. platon

platon Σκύλος

Εμένα πάλι μου κάνει περισσότερο εντύπωση που μπαίνουν σε κτηνιατρεία/φαρμακεία και γενικά χώρους που ασχολούντε με τα ζώα και ζητάνε φόλες...

Μα υπάρχουν τόσα άλλα μαγαζιά που μπορεί να βρει κάποιος αυτό που θέλει, τι μπαίνεις ρε μπάρμπα εκεί που υποτίθεται ότι θα πάνε το ζωντανό αφού του σερβίρεις την φόλα...
  6. kyveli

kyveli New Member

Η λογική είναι απλή φαντάζομαι... Θες ζιζανιοκτόνο? πας σε γεωπόνο.... Θες αντιβίωση?... πας σε γιατρό. Θες ν'αλλάξεις βρύση?.... πας σε υδραυλικά.
    Θες να σκοτώσεις σκύλο?.. πας σε pet shop. Αφού εκεί οι άνθρωποι έχουν γνώση για σκυλιά! Ή σε κτηνίατρο, ή σε φαρμακείο. Πάει εκεί που ξέρει ότι έχουν τις γνώσεις για να κάνει σωστά τη δουλειά του ο μπάρμπας.

Να ρωτήσω όμως κάτι... Η ενέσιμη μορφή, το φάρμακο για ευθανασία, δε δίνεται ΜΟΝΟ με ιατρική συνταγή-υπογραφή??

Σε όλους αυτούς τους εύχομαι τα ίδια και χειρότερα να τους βρουν, να τους σαπίσουν τα χέρια για την πράξη που πάνε να κάνουν. Κοπρόψυχοι!
  7. platon

platon Σκύλος

Υποτίθεται ότι όλα τα κτηνιατρικά πρέπει να φεύγουν με συνταγή...
  8. nikos_x

nikos_x New Member

Aν το παμε κανονικα ,το scalibor επιτρεπεται να πωλειται μονο σε κτηνιατρια...τα πετ σοπ ειναι παρανομα... :oops:
  9. platon

platon Σκύλος

Αντιπαρασιτικά, βιταμίνες κτλ επιτρέπονται, τα υπόλοιπα (φάρμακα, εμβόλια) θέλουν συνταγή.
  10. nikos_x

nikos_x New Member

Ααααα ναι???επεσα θυμα παραπληροφορησης τοτε... :oops:
  11. kyveli

kyveli New Member

Επίσης πολλά μεγάλα petshops έχουν και κτηνιατρείο μέσα, οπότε μπορούν να πολλούν και όλα τα κτηνιατρικά, τροφές και σκευάσματα.
  12. demina

demina New Member

Καταρχην αυτος μαλλον δεν ηξερε τι ηθελε..Μαλλον καποιο δηλητηριο σε μορφη ενεσιμη ωστε να κανει τη δουλεια του.:twisted: :twisted:
    Το φαρμακο για την ευθανασια ετσι και αλλιως δεν το εχουμε..
    Στην Ελλαδα δεν απαιτειτε συνταγη για τιποτα εκτος απο τα ναρκωτικα και καποιες βεβειωσεις για 2-3 αλλα φαρμακα.Ολα τα αλλα τα δινουμε ελευθερα χωρις κανενα προβλημα..
  13. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Μα τί λέτε βρε παιδιά; Εγώ ξέρω κτηνίατρο στη Λιβαδειά (που μάλλον ασκεί και παράνομα το επάγγελμα), που πουλάει καί φόλα αν ζητήσεις.
    Στα πετ σοπ θα κάτσουν να σκάσουν;

Share This Page