Στείρωση - Πότε??? (#1)

Discussion in 'Στείρωση Κατοικιδίων' started by Guest, May 12, 2007.

1. Guest

Guest Guest

Πότε πρέπει να κάνουμε στείρωση; Μπορεί να υπάρξουν προβλήματα αφού στειρωθεί κάποιο ζώο; Ευχαριστώ. :D
  2. aggeliki

aggeliki New Member

Re: Στείρωση (ξανά)

μπορεις να το στειρωσεις γυρω στο χρονο,αλλα αμα της ερθει οιστρος νωριτερα θα πρεπει να προσεχεις μην σου φυγει και ζευγαρωσει.σε περιπτωση που γινει αυτο μπορεις να το πας για στειρωση αμεσως μεσα σε μια εβδομαδα.προβληματα απο στειρωση δεν υπαρχουν,εγω τουλαχιστον εχω στειρωση 8 σκυλια μεχρι τωρα και ολα ειναι καλα!
  3. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Tora pou to anaferate, i theia mou pire mia skila 3 minon kai tis eipane oti gia na tin steirosoun prepei prota na gennisei mia fora gia na min anaptixei karkino argotera! Isxiei auto i pali lene vlakeies kapoioi ktiniatroi?
  4. aggeliki

aggeliki New Member

παλι βλακειες!εγω ολα τα εχω στειρωσει χωρις να εχουν γεννησει και ολα ειναι μια χαρα,το ενα ειναι 14 χρονων και ολα καλα!εχω ρωτησει τον κτηνιατρο και δεν ισχυει αυτο!
  5. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Tote na to po stin theia mou giati den xerei se auti tin periptosi ti na kanei ta mora! Tin exei piasei ena agxos giati tora mathainei kai auti!
    Den eixe pote katoikidio!
  6. Guest

Guest Guest

Ευχαριστώ πολύ. :D
  7. elpi

elpi New Member

na genisei mia fora??poios tis to eipe afto??an tis to eipe asxetos, kalitera na min anakatevetai an den kserei. an tis to eipe ktiniatros, as allaksei ktiniatro...

OXI den prepei na genisei mia fora...kai oso gia ton karkino, to antitheto einai alitheia...oso pio grigora steirothei, toso pio liges pithanotites gia karkino sto anaparagogiko sistima, kathos kai alla polla ofeli igeias...

na tis to metafereis se parakalo poli, giati oso afinoume tetoious mithous na kikloforoun mono kako mporoun na kanoun...
  8. phantomas

phantomas New Member

Αυτός που τα λέει αυτά είναι το λιγότερο φαιδρός......
  9. giorgos13

giorgos13 New Member

otan steirwneis kapio zwo meta mporei na einai neuriko (se liges periptoseis)emena eixe tuxei sth gata mou
  10. Marianthy

Marianthy New Member

Κι η δικιά μου ήταν νευρική για αρκετό καιρό μετά. Τώρα όμως της πέρασε :-D
    Ο γιατρός μου είχε πει οτι μπορεί να είναι επειδή στειρώθηκε 3 χρονών και είχε προλάβει να γεννήσει ήδη 3 φορές. Είχε συνηθίσει να συμπεριφέρεται διαφορετικά με τους γάτους και μετά δεν το νιώθει πια. Είναι ένα μπέρδεμα για το ζώο καμιά φορά όταν έχει συνηθίσει διαφορετικά. Αλλά είναι μόνο στην αρχή.
  11. gikkat

gikkat New Member

ας μην το σχολιάσω... γιατί θα αρχίσω μπινελίκια... 8)
  12. Guest

Guest Guest

Δηλαδή μπορεί να έχει νερυικότητα αν έχει ήδη γεννήσει πριν τη στείρωση? Ή δε γίνεται πάντα αυτό?
  13. Marin

Marin Administrator

Μούφα, να ρωτήσει σοβαρό κτηνίατρο.
  14. Marianthy

Marianthy New Member

Δεν νομίζω πως συμβαίνει πάντα.. Τυχαίνει μάλλον ανάλογα το ζώο. Πάντως σίγουρα είναι το καλύτερο να στειρωθεί χωρίς να γεννήσει.
  15. Guest

Guest Guest

Ευχαριστώ, Μαριάνθη!
  16. *Alondra*

*Alondra* New Member

Paidia yparxoun polloi kthniatroi pou diadidoun ayth thn apopsh,xwris na lew pws einai swsth...

Sygekrimena,thn skylitsa pou exoume sto patriko mou,thn exw perasei apo 3-4 kthniatrous gia na ths kanw steirwsh kai oloi mou elegan pws prepei opwsdhpote na gennhsei estw kai mia fora giati tha exei problhmata symperiforas sto mellon... Etsi peisthka kai thn zeygarwsa... Telika steirwsh den ths kaname pote,giati opote to anaferame ston kthniatro mas koitaze me miso mati....

Telika pio polla problhmata symperiforas exei twra o skylos! Einai polu pio neyrikos!
  17. gikkat

gikkat New Member

μήπως είναι τόσο άσχετος που ούτε στείρωση δεν ξέρει να κάνει και λέει μ@!#$%*^ για να κρύψει την αμάθειά του??? κομπογιαννίτες...
    sorry κιόλας...
    επιπλέον, αν εσείς θέλατε να τη στειρώσετε γιατί δεν αλλάζατε κτηνίατρο???
  18. *Alondra*

*Alondra* New Member

Gikkat

Eipa,pws eixame allaksei 3-4 kthniatrous,oxi giati den tous empisteyomastan (pou tha eprepe :p) alla giati metakomizame synexws ekeinh thn epoxh... Oloi mas elegan ta idia... E,kai emeis tous akougame,legame "kati parapanw tha kseroun"...

An blepane omws th skylitsa poso neyrikh einai twra,sigoura tha mas zhtousan sygnwmh... Eimai sigourh pws an eixe steirwthei tha htan poly pio hremh..
  19. gikkat

gikkat New Member

και γιατί δεν τη στειρώνετε τώρα??? :wink:
  20. *Alondra*

*Alondra* New Member

exei perasei kimakthrio.. einai grioula :p

Pantws,apo thn prwsopikh mou empeiria me tous kthniatrous,exw parathrhsei pws ligoi akolouthisan to epaggelma epeidh pragmatika agapousan ta zwa... Oi pio polloi se apoprosanatolizoun ekfrazontas thn dikh tous apopi.. kai fysika,otan den eisai kai esy enhmerwmenos thn empisteyesai apolyta....

Opws me thn skylitsa sto patriko mou,gi'ayto anefera thn istoria ayth..

Share This Page