Τι ακριβος τρωνε?

Discussion in 'Σκιουράκια' started by Tomas, Apr 25, 2009.

1. Tomas

Tomas New Member

Παιδια θελω να μου πειτε τι ακριβος τρωναι γιατι αυτοι απο το καταστημα μου ειπαν κατι αλαμπουνεζηκα και φοβαμαι να του δωσω αυτα που λεει στο βιβλιο!
    Πειτε μου τι να του δινω εκτος απο την τρωφη του!
    *Τρωει μπανανες ή φραουλες?
  2. servetas

servetas New Member

φίλε μου μας δουλεύεις;;;;; :x :x :x :x :x :x
  3. Niva2gr

Niva2gr Moderator

Μην ακούς καμιά συμβουλή των πετσοπάδων. Δίνε του ότι σου γράφει το βιβλίο αλλά σε πολύ μικρές ποσότητες στην αρχή, και με μεγάλη προσοχή για να μην σου πάθει διάρροια.
  4. Tomas

Tomas New Member

ΟΧΙ φιλε μου δεν σας δουλεθω...αλλα δεν ξερω τι ποιον να εμπιστευτω!
    Παν'απολα θελω να ειναι υγιεις και οσο μπορει πιο ανετο το σκιουρακι μου!
  5. Tomas

Tomas New Member

Σε ευχαριστω!Οσο για τα διαπποια...το εχω διαβαση αι γιαυτο του δινω ποιο πολυ ξοιρους καρπους και 1-2 κοματια μυλου την ημερα!
  6. Stamatinio

Stamatinio New Member

Δεν ξερω για τα μηλα αλλα για τα πορτοκαλια δεν κανει να το δινεις πολλα γιατι θα παθει διαρροια!!
  7. jarnold

jarnold New Member

εγω εχω διαβασει και αυτο ακωλουθω οτι καλο ειναι να το δεινεις μεχρυ μισο μηλο την ημερα γιατι μπορει να σου παχυνει μετα και να βαλει βαρος και δεν ειναι καλο αυτο εαν δεν πευτει σε χειμερηναρκη!επισης τα σκιουρακια τρελενοντε και για γιαουρτι!οχι αυτα με την πετσα απο πανω αλλα αυτα τα στραγγιστα και οσο γινετε ποιο πιχτα γιατι περιεχουν περισσοτερο ασβεστειο!οι τροφες που θα του δεινεις καθημερινα να μην περιεχουν πολυ ζαχαρη και πολυ αλατι,σε μετριες ποσοτητηες!
  8. alucard

alucard New Member

εγώ τους έδινα ξηρούς καρπούς (για τους οποίους τρελαίνονταν) μήλο, φράουλες που επίσης λάτρευαν και κριθάρι... δες και αυτό το link

http://www.quiko.gr/FF9D9EFB.el.aspx

Share This Page